Dwa razy do 21 i raz do 20 siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w poniedziałkowym spotkaniu PLUS Ligi Cerrad Eneeę Czarnych Radom.

Za Treflem Gdańsk trzeci mecz w ERGO Arenie w tym sezonie i jednocześnie trzeci wygrany przed własną publicznością bez straty seta! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został kanadyjski libero Luke Perry. Na uwagę zasługują także cztery asy serwisowe i trzy punktowe bloki Bartłomieja Bołądzia. W poniedziałkowym meczu po raz pierwszy w wyjściowym składzie gdańszczan zameldował się Jakub Czerwiński. Młody przyjmujący zastąpił Jana Martineza Franchiego, który w tym spotkaniu wchodził na boisko w roli zmiennika.

Teraz przed gdańszczanami dwa mecze z rywalami z topu – w niedzielę zagrają na wyjeździe z ZAKSĄ.

Wypowiedzi pomeczowe:

Jakub Czerwiński: Skłamałbym, gdybym powiedział, że się nie denerwowałem, aczkolwiek gdzieś ten lekki stresik, pozytywny co prawda, minął już z pierwszym gwizdkiem i byłem skupiony tylko na meczu. Uważam, że dzisiaj bardzo dobrze zagrywaliśmy i mieliśmy dobrze zorganizowaną grę, sporo obron, myślę, że to zadecydowało o wygranej. Rywala mieliśmy rozpisanego, zresztą uważam, że w naszej lidze nie da się wyjść na mecz i być czymś zaskoczonym. Teraz przed nami wyjazd do Kędzierzyna-Koźla, ZAKSA od paru lat gra zdecydowanie o najwyższe cele, mają teraz swoje problemy, ale nadal jest to ZAKSA i trzeba na nich uważać. Z respektem, ale też z odwagą jedziemy tam po jakieś punkty.

Bartłomiej Bołądź: Fajnie, że w tym meczu bardzo dobrze zagrywaliśmy, do tego doszło dobre przyjęcie, wiedzieliśmy o tym wcześniej, że na zagrywce musimy odrzucić zawodników z Radomia, bo mają siłę rażenia w ataku i po prostu mają zawodników, którzy skutecznie atakują. Myślę, że zagrywka i bardzo dobre przyjęcie zadecydowały o tym, że wygraliśmy, ale też popełniliśmy troszkę mniej błędów i to zaważyło, że ten mecz wygraliśmy. W kontekście ZAKSY – wiemy, że jest to bardzo dobra drużyna, dwukrotny zdobywca Ligi Mistrzów, wiemy, że czeka nas bardzo ciężki mecz, ale mam nadzieję, że tak jak w poprzednich spotkaniach, będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej piłki i zostawimy serce na boisku.

PLUS Liga, kolejka 5:

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

Trefl: Niemiec 4, Czerwiński 7, Bołądź 17, Kampa 3, Urbanowicz 10, Sawicki 11, Perry (libero) oraz Martinez, Nasevich

Trener: Igor Juricic

Cerrad Enea: Schulz 11, Tammemaa 2, Borges 3, Łukasik 15, Lemański 8, Woicki, Masłowski (libero) oraz Nowak 1, Rusin 3, Gąsior, Warda 1, Firszt

Trener: Jacek Nawrocki

Sędziowie: Maciej Maciejewski, Agnieszka Michlic

MVP: Luke Perry

Widzów: 1050


Z hali ERGO Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor