Koszykarki VBW Arki Gdynia prowadziły przez prawie 30 minut. Wygrały trzy kwarty, a mimo to zeszły z parkietu pokonane. Gorzowianki podobnie jak w poprzednim spotkaniu w Lublinie odrobiły stratę 14 punktów i końcówce wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Inna sprawa, że gospodynie niespecjalnie im to utrudniały. Przez 3,5 minuty zawodniczkom Jeleny Skerović nie udało się trafić do kosza, podczas gdy rywalki zdobyły w tym czasie 8 oczek, wychodząc na prowadzenie. Celna „trójka” Marissy Kastanek na pół minuty przed końcem nie dała oczekiwanej dogrywki, gdyż niemal natychmiast odpowiedziała Lindsay Allen.

Energa Basket Liga Kobiet, kolejka 4:

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:72 (21:19, 23:18, 16:14, 10:21)

VBW Arka: Thomas 13 (10 as.), Higgins 10, Szymkiewicz 9, Niemojewska 8, Górecki 8, Yurkevicius 7, Fontaine 6, Borkowska 6, Kastanek 3, Żytkowska 0.

Trener: Jelena Skerović

PolskaStrefaInwestycji Enea: Smith 22 (16 zb.), Allen 13, Senyurek 10, Bazan 6, Wadoux 6, Fiszer 5, Horvat 4, Keller 4, Matkowska 2.

Trener: Dariusz Maciejewski

Sędziowie: Michał Chrakowiecki, Karol Nowak, Marcin Bieńkowski

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,