Adam Kaczmarek (który również wygrał bieg z okazji 90-lecia Arki) został zwycięzcą Biegu Arkowca im. Janusza Kupcewicza. Za wygraną otzrymał okolicznościowy puchar. Nie liczył się tu jednak wynik, ale uczestnictwo, gdyż każdy z ponad 150 uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal.

W niedzielę przed meczem Arki z GKS Tychy, kibice Arki uczcili pamięć zmarłego niedawno śp. Janusza Kupcewicza. Na gdyńskim bulwarze odbył się Bieg Arkowca, a następnie na historycznej „Górce” byłego stadionu Arki przy ul. Ejsmonda odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona Zmarłemu, najwybitniejszemu zawodnikowi w historii klubu.

Podczas uroczystości oprócz jej gospodarza, rzecznika prasowego klubu głos zabierali w imieniu kibiców, Mariusz Jędrzejewski „Megafon”, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jakub Ubych oraz w imieniu kolegów z boiska, były zawodnik i trener Czesław Boguszewicz.

Piłkarzy Arki, grających wspólnie z Januszem reprezentowali m.in. Włodzimierz Żemojtel, Jacek Pietrzykowski, Andrzej Bikiewicz, Ryszard Szewczyk oraz przedstawiciel najstarszego pokolenia byłych zawodników Waldemar Michalski.

Wspomniano co znaczył dla kibiców i klubu Janusz Kupcewicz, jak wybitnym zawodnikiem był, przypomniano jego największe osiągnięcia. Kupcewicz debiutował w Arce 10 sierpnia 1974 roku w meczu z GKS Tychy (5:0) zdobywając w tym spotkaniu bramkę. To był wówczas mecz przed sezonem o miano „moralnego” mistrza ówczesnej 2 ligi”.

Tablicę odsłonili synowie Pana Janusza, Arkadiusz i Sebastian wraz z wnukiem Oskarem, po czym

Arkadiusz podziękował wszystkim za pamięć i uczczenie pamięci ojca.

Pamięć najlepszego piłkarza w historii Arki uczcili na boisku Jego następcy, w najlepszy możliwy sposób. Los zrządził, że akurat dziś rywalem żółto-niebieskich był… GKS Tychy, a Arka ten mecz wygrała… 5:0. Historia zatoczyła koło.

Galeria zdjęć I, Foto: arka.gdynia.pl, Wojciech Szymański

Galeria zdjęć II, Foto: arka.gdynia.pl


Źródło i foto: arka.gdynia.pl