Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak w kolejnym sezonie poprowadzą Arkę Gdynia. Pomimo braku sukcesu sportowego w postaci awansu ich praca została oceniona bardzo wysoko i obaj szkoleniowcy podpisali nowe umowy, których ważność upływa 30 czerwca 2023 roku.

Ryszard Tarasiewicz (wraz z asystentem Tomaszem Wolakiem) do Gdyni trafił w październiku minionego roku. Do grudnia poprowadził żółto-niebieskich w dziewięciu meczach: siedmiu ligowych i dwóch w Pucharze Polski. Bilans był wówczas taki: 4-0-4.

Największy progres drużyna zanotowała po przepracowaniu ze szkoleniowcem okresu przygotowawczego. Wiosną, po dziewięciu zwycięstwach i jednym remisie, dogoniła miejsce zapewniające bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ostatecznie punkty pogubione w końcówce rozgrywek pozbawiły arkowców drugiego miejsca w tabeli.

Przemiana drużyny pod wodzą trenera Tarasiewicza znajduje odzwierciedlenie w liczbach: 1,95 zdobytych punktów na mecz ligowy to jego najlepszy wynik w szkoleniowej karierze, biorąc pod uwagę kluby, w których przepracował co najmniej jedną rundę.

Teraz trenerzy Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak stają przed nowym wyzwaniem.

Liczymy na to, że drużyna będzie przygotowana do nowych rozgrywek tak, jak minionej wiosny, co pozwoli na bardziej regularne punktowanie. Ponadto, jesteśmy bogatsi o doświadczenia z końcówki sezonu i wiem, ze to będzie naszą przewagą – mówi prezes Arki Michał Kołakowski.

W Gdyni zastałem ambitną drużynę i oddanych kibiców, którym mamy coś do udowodnienia. Dużą sztuką jest przekuć porażkę w zwycięstwo. Brak awansu był porażką, ale minione miesiące dały nam wiele powodów do optymizmu. Jestem przekonany, że możemy osiągnąć sukces – deklaruje trener Ryszard Tarasiewicz.


Źródło i foto: arka.gdynia.pl