Obrończynie tytułu mistrzyń Polski po raz trzeci okazały się lepsze od zespołu Polskie Przetwory Basket 25. W Arenie Bydgoszcz pewnie zwyciężyły 84:60 i zameldowały się w półfinale play off Energa Basket Ligi Kobiet (wcześnie dwukrotnie triumfowały u siebie).

Ponieważ spotkań o miejsca 5-8 się nie rozgrywa bydgoszczanki zostaną sklasyfikowane ostatecznie na szóstej pozycji, takiej, jaką zajmowały po rundzie zasadniczej. Gdynianki zagrają w półfinale z Pszczółką Lublin.

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku widać było, że podopieczne Jeleny Skerović nie zamierzają pozostawać nad Brdą na czwarty, niedzielny pojedynek. Grały skoncentrowane, skutecznie, a ich przewaga rosła w oczach. Już pod koniec I kwarty sięgnęła 11 „oczek”.

Początek drugich 10 minut. należał jednak do gospodyń. Zbliżyły się na cztery pkt (24:28), ale trenerka gości natychmiast wzięła czas i zdyscyplinowała swoje zawodniczki. Jeszcze w 31 min. miejscowe przegrywały 50:59, ale po chwili… skończyły się emocje. Dobrze spisująca się Jillian Alleyne złapała czwarte przewinienie, a w 34 min z pięcioma faulami siadła na ławce druga podpora zespołu z Bydgoszczy Laura Miskiniene. Gra ekipy w tym momencie zupełnie się posypała i Arka zaczęła błyskawicznie „odjeżdżać”. Ostatecznie różnica wyniosła aż 24 punkty i VBW Arka pokazała, że będzie poważnie liczyć się w walce o medale.

W porównaniu do dwóch pierwszych meczów w Gdyni, tym razem gra Basketu 25 opierała się na duecie podkoszowych. Alleyne zdobyła 24 pkt, a Miskiniene 20. Na tak wyrównaną ekipą, jaką jest Arka Gdynia, to było zdecydowanie za mało, mimo, iż obie zanotowały double double. W składzie zabrakło jednak kontuzjowanej Nathalie Fontaine. Dla zwyciężczyń punkty zdobywały wszystkie grające koszykarki, a najwięcej zgromadziła Megan Gustafson (18). 10 asyst na koncie miała Pinelopi Pavlopoulou, co wraz z 11 punktami dało jej double double.

Galeria zdjęć, Foto: FB Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz, Elwira Nogal

Energa Basket Liga Kobiet, etap II (play off), kolejka 3:

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia 60:84 (15:24, 16:20, 15:15, 14:25)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 0:3, awans: VBW Arka Gdynia

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz: Alleyne 24 (15 zb.), Miskiniene 20 (11 zb.), Stankiewicz 5, Zasada 4, Poboży 4, Eivery 3, R. Sobiech 0, W. Sobiech 0, Zmierczak 0, Michałek 0.

Trener: Piotr Kulpeksza

VBW Arka Gdynia: Gustafson 18, Kunek 11, Dobrowolska 12, Pavlopoulou 11 (10 as.), Szymkiewicz 8, Bertsch 7, Kastanek 7, Borkowska 4, Bazan 2, Begić 2, Podgórna 2.

Trener: Jelena Skerović

Sędziowie: Paulina Gajdosz, Tomasz Langowski, Filip Marek


Źródło i foto: FB Basket 25 Bydgoszcz

Foto: Elwira Nogal