W drugim spotkaniu play-off rozgrywanym w hali gdyńskiego XVII LO ponownie górą były mistrzynie Polski, jednak tym razem ich dominacja nie była tak zdecydowana, jak w w starciu sobotnim.

Podobnie, jak dzień wcześniej pierwsze punkty były dziełem miejscowych, które również uzyskały dość dużą przewagę na początku meczu. Pierwsza połowa była popisem Alice Kunek (zdjęcie górne). Australijka po 20 minutach gry miała 17 punktów, to więcej, niż połowa dorobku rywalek, które schodziły do szatni z 15-punktowym deficytem (48:33).

Po zmianie stron dużo lepiej w ataku radził sobie Basket 25. Sygnał do ataku dała Nathalie Fontaine, która na początku trzeciej kwarty zdobyła 5 oczek. Przyjezdne wygrały tę część meczu aż 21:13, przez co zbliżyły się do prowadzących na 7 punktów.

W decydującej części meczu zawodniczkom Jeleny Skerović udało się odzyskać kontrolę na d meczem, głównie dzięki trafieniom Megan Gustafson. W zespole bydgoskim w końcówce podobnie, jak w pierwszym starciu była Karina Michałek. Gdynianki utrzymały jednak dystans, a spotkanie zakończyły celne wolne w wykonaniu Julii Bazan.

Kluczem do zwycięstwa tym razem była dobra postawa strzelecka Alice Kunek (20 punktów) oraz double double Megan Gustafson (15 punktów, 14 zbiórek). U rywalek 21 „oczek” było dziełem Kariny Michałek. Nathalie Fontaine uzyskała 13, a Niki Eivery – 12 punktów.

Energa Basket Liga Kobiet, etap II (play off), kolejka 2:

VBW Arka Gdynia – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 72:63 (26:15, 22:18, 13:21, 11:9)

stan rywalizacji: 2:0

VBW Arka: Kunek 20, Gustafson 15 (14zb), Kastanek 8, Bertsch 8, Pavlopoulou 8, Begić 5, Szymkiewicz 4, Bazan 4, Borkowska 0, Podgórna 0, Dobrowolska 0, Rudzka 0.

Trener: Jelena Skerović

Polskie Przetwory Basket 25: Michałek 21, Fontaine 13, Eivery 12, Alleyne 6, Stankiewicz 5, Miskiniene 4, Sobiech 2, Zmierczak, Poboży, Zasada 0.

Trener: Piotr Kulpeksza

Sędziowie: Michał Chrakowiecki, Maciej Krupiński, Marcin Bieńkowski

Z hali XVII LO w Gdyni: Ziemowit BUJKO,