Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach Jacobi Boykinsa i Wojciecha Tomaszewskiego mieli sześć punktów przewagi. Mike Moore oraz Danilo Ostojić starali się na to odpowiadać, dzięki czemu przyjezdni ciągle byli blisko. Po trójce Ahmeda Ismaela Hilla przegrywali tylko punktem. Po chwili do remisu doprowadził jeszcze Paweł Dzierżak, a po 10 minutach było 26:26.

W drugiej kwarcie radomianie wychodzili nawet na prowadzenie po akcji 2+1 Moore’a. Zespół trenera Milosa Mitrovicia dość szybko zmieniał jednak sytuację, bo mógł liczyć na Filipa Dylewicza i Boykinsa. Asseco Arka grała coraz lepiej w ataku, a dzięki trójce Bartłomieja Wołoszyna po pierwszej połowie prowadziła 54:46.

Po rzutach wolnych i kolejnej akcji Novaka Musicia przewaga zespołu z Gdyni na początku trzeciej kwarty wynosiła już 14 punktów. HydroTruck miał spore problemy z konstruowaniem ataku, a to przenosiło się na długie przestoje bez skutecznej akcji. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Dominika Wilczka różnica wynosiła już 19 punktów, a po 30 minutach było 79:60.

Świetnie w kolejnej części meczu radzili sobie Dylewicz oraz Wołoszyn, a przewaga gospodarzy wzrosła w pewnym momencie aż do 27 punktów. Ekipa trenera Roberta Witki odpowiedziała na to serią 10:0, ale różnica ciągle była spora. W ważnych momentach trafiali Wołoszyn i Boykins, a Asseco Arka kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Kibice zaczęli domagać „setki”. W końcówce jednak gospodarze stracili skuteczność i ostatecznie wygrali 99:78.

Najlepszym zawodnikiem miejscowych był Jacobi Boykins (zdjęcie górne) z 21 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Aż siedmiu koszykarzy Asseco Arki uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową. Gdynianie trafili 15 „trójek” (Filip Dylewicz – 4) i zanotowali aż 26 asyst (Novak Musić i Anthony Durham II – po 7). 16 punktów i 6 zbiórek w zespole radomian zanotował Ahmed Ismael Hill, a „oczko” mniej miał na koncie Mike Moore.