Trefl Gdańsk pokonał Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0 w meczu siedemnastej kolejki kolejki PlusLigi. Gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie, odnosząc cenne zwycięstwo.

Drużyny znajdowały się na 11 i 12 miejscu i miały taką samą liczbę zgromadzonych do tej pory punktów. W pierwszym meczu zespołów tym sezonie, w październiku w Radomiu, górą byli gospodarze, pokonując Trefla za pełną pulę. Gdańszczanie z pewnością będą chcieli się odkuć za tę porażkę, jednak dotychczasowy bilans w PlusLidze wskazuje, że nie będzie to łatwe zadanie. W dotychczasowych 19 meczach Trefla z Cerradem Eneą podział zwycięstw i porażek jest niemal równy – gdańszczanie wygrali 10 razy, a 9-krotnie musieli uznać wyższość radomian. Cerrad Enea Czarni w 2022 roku odpadli co prawda z Pucharu Polski, gdy w 1/8 finału pokonała ich PSG Stal Nysa, ale w pierwszych dniach tego roku radomianie pokonali po tie-breaku Projekt Warszawa.

W poniedziałek można było spodziewać się zaciętego starcia. Pierwszy set, którego rozpoczął i zakończył Mariusz Wlazły, takim nie był. Gdańszczanie szybko uzyskali wyraźną przewagę. Zdobywali seriami punkty m.in, od 15:11 do 19:11. Dobrze zaprezentował się młody Karol Urbanowicz, który zdobył w pierwszej partii 5 punktów. Trefl był lepszy w bloku 6:2.

Gdańszczanie wygrali również drugiego seta, ale jego przebieg był zupełnie inny. Na początku przewagę mieli gracze Trefla (9:4), ale w miarę upływu czasu radomianie łapali swój rytm gry i stanowili coraz większe zagrożenie dla rywala, który tracil skuteczność w ataku. Coraz słabszy był blok podopiecznych trenera Michała Winiarskiego (7:5 po dwóch setach). W końcówce mieliśmy wynik 22:22. Dwa kolejne punkty zdobyli gospodarze i doprowadzili seta do korzystnego dla siebie końca.

Początek trzeciego seta wskazywał, że gra będzie co najmniej tak emocjonująca jak w końcówce drugiego. Goście prowadzili 6:3. Tak jednak nie stało się. Dalej gospodarze, choć przytrafiały im się błędy, zagrali na luzie. Pewnie wygrali. Seta zakończyły dwie punktowe zagrywki Wlazłego. MVP został Karol Urbanowicz, który zdobył 10 pkt w tym po trzy zagrywką i blokiem.