Niesamowity finisz, podwójnie wygrana przez gospodarzy czwarta kwarta i rewelacyjna gra Andrzeja Pluty dały zwycięstwo Enea Abramczyk Astorii! Bydgoszczanie pokonali ostatecznie Asseco Arkę Gdynia 98:85 w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Trochę lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po akcji Adama Hrycaniuka mieli cztery punkty przewagi. Wes Washpun i Michał Chyliński dość szybko poprawiali sytuację bydgoszczan. Mecz był ciągle jednak bardzo wyrównany, a drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Ostatecznie po akcji Novaka Musicia po 10 minutach był remis – 21:21.

Drugą kwartę od trójek rozpoczęli Dominik Wilczek i Jacobi Boykins, ale po chwili podobna akcja Alana Herndona doprowadziła do kolejnego wyrównania. Podobnie to wyglądało później – nawet gdy jedna drużyna uciekała na kilka punktów, to druga szybko reagowała. Dopiero w końcówce tej części gry po akcjach Bartłomieja Wołoszyna i Anthony’ego Durhama II to Asseco Arka prowadziła (40:45).

Na początku trzeciej kwarty kolejny rzut z dystansu Boykinsa oznaczał aż 10 punktów przewagi ekipy trenera Milosa Mitrovicia. Straty powoli zmniejszali zarówno Mateusz Zębski, jak i Andrzej Pluta. Po trójce tego ostatniego Enea Abramczyk Astoria przegrywała już tylko trzema punktami. Do remisu po chwili doprowadził Roderick Camphor. Ostatecznie jednak dzięki akcji Filipa Dylewicza po 30 minutach było 68:70.

Kolejna część meczu ponownie była bardzo zacięta. Niesamowity rzut z połowy Camphora dał trzy punkty przewagi zespołowi trenera Artura Gronka. Po chwili takie samo trafienie tego gracza podwoiło różnicę! W końcówce gdynianie nie byli już w stanie przeciwstawić się przeciwnikom, a niesamowicie prezentowali się ciągle Pluta i Camphor. Ostatecznie ekipa z Bydgoszczy zwyciężyła 98:85.

Andrzej Pluta zdobył dla gospodarzy 31 punktów i miał 4 przechwyty. W ekipie gości wyróżniał się Anthony Durham II z 19 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami.

Energa Basket Liga, etap I, kolejka 17:

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Asseco Arka Gdynia 98:85 (21:21, 19:24, 28:25, 30:15)

Enea Abramczyk Astoria: Pluta 31, Camphor 28, Zębski 13, Washpun 6, Chyliński 5, Aleksandrowicz 4, Cavars 4, Herndon 4, Krasuski 3.

Trener: Artur Gronek

Asseco Arka: Durham 19, Wołoszyn 15, Wilczek 12, Music 9, Bogucki 8, Boykins 8, Hrycaniuk 7, Dylewicz 5, Tomaszewski 2.

Trener: Milos Mitrović

Sędziowie: Marcin Kowalski, Mariusz Nawrocki, Tomasz Tomaszewski

Źródło: plk.pl

41 thoughts on “Zabójczy finisz bydgoszczan!”