Koszykarki GTK Gdynia przegrały kolejny mecz. Tym razem zostały pokonane przez podrażnione porażką w ostatniej kolejce w derbowym spotkaniu z 1KS Ślęzą Wrocław, wicemistrzynie Polski z Polkowic. O wysokim zwycięstwie gospodyń zadecydowała przede wszystkim – wygrana 22:9 trzecia kwarta (podczas której „pomarańczowe” zanotowały fragment 19:4 w ciągu pierwszych ośmiu minut). Wszystko to po 30 minutach gry dało wynik 63:40 i odebrało jakiekolwiek szanse drużynie z Gdyni na nawiązanie walki. Stephanie Mavunga rzuciła 15 punktów i zebrała 8 piłek, a po 12 „oczek” dorzuciły Artemis Spanou oraz Feyonda Fitzgerald. W zespole z Wybrzeża Alicja Żytkowska rzuciła 14 punktów.

Powiedzieli po meczu:
Jelena Skerovic: – Nie rozpoczęłyśmy tego meczu dobrze i Polkowice to doskonale wykorzystały. 1,5 kwarty zagrałyśmy bardzo dobrze, miałyśmy dobrą energię, w ataku byłyśmy bardziej konkretni i zaczęłyśmy wierzyć w swoje rzuty. Na początku 3. kwarty straciłyśmy tę energię, a zespół gospodarzy to wykorzystał. Po przerwie potrzebowałyśmy czasu, aby ponownie wejść we właściwy rytm. Wygrał zespół, który ma większe doświadczenie. Porównując dzisiejszy mecz do tego z ubiegłego roku mogę być zadowolona. Przed nami sporo pracy i mamy nadzieję, że przyniesie ona efekty.

Karol Kowalewski: – Cieszy nas to, że pozytywnie zakończyliśmy ten czas przed zgrupowaniem kadry. Ten czas od początku sezonu był dla nas wyczerpujący i szalony. Rozegraliśmy wiele meczów. Dzisiaj zagrały wszystkie zawodniczki i było to dla nas najważniejsze. Gratulacje dla zespołu z Gdyni, ponieważ widać, że z każdym rokiem robią progres i po dzisiejszym meczu także mogą być z siebie dumni.