Trefl Gdańsk bardzo pewnie pokonał Cuprum Lubin 3:0 w niedzielnym meczu PlusLigi.

Przed meczem obie drużyny miały na swoim koncie po dwie porażki. Gdańszczanie w tabeli byli wyżej, bo  pierwszej kolejce zdobyli jeden punkt przegrywając z GKS w Katowicach 2:3. W drugiej kolejce ulegli w ERGO Arenie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 1:3. Z kolei lubinianie w pierwszych obu meczach wygrali tylko po jednym secie, przegrywając u siebie z PGE Skrą Bełchatów i w Warszawie z Projektem.

Mimo podobnego startu sezonu faworytem wydawała się być drużyna trenera Michała Winiarskiego. I pierwszy set przez długie minuty to potwierdzał, bo gdańszczanie prowadzili kilkoma punktami od samego początku do… niemal samego końca. Niemal, bo pogoń Cuprum zakończyła się asem serwisowym Remigiusza Kapicy i remisem 18:18. Lubinianie uwierzyli w swoją szansę, ale wygrać nie zdołali, choć jeszcze w samej końcówce był remis 23:23. Dwa ostatnie punkty zdobyli gracze Trefla – najpierw atakiem Bartłomiej Lipiński, a chwilę później asem serwisowym – Moritz Reichert.

Wydawało się, że w drugiej partii lubinianie mocniej powalczą, ale tak się nie stało. Początek jeszcze był dla nich niezły, ale im dłużej trwała ta partia, tym przewaga miejscowych była większa. Gracze Cuprum mieli problem, by ominąć gdański blok, a do tego jeszcze gracze Trefla dobrze zagrywalil. Nic więc dziwnego, że zawodnicy trenera Winiarskiego pewnie wygrali tego seta do 15.

Szybko okazało się, że trzeci set będzie ostatnim w tym meczu. Ostatni kontakt między drużynami był przy stanie 4:3, ale później najpierw dwoma-trzema punktami, a potem znacznie wyżej prowadzili gospodarze, którzy wygrali 25:15. Świetnie grał Bartłomiej Lipiński, notujący jeszcze w połowie trzeciego seta stuprocentową skuteczność przy czternastu atakach, a w sumie nie skończył tylko jednego! A do tego był jeszcze najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w bloku.

Najlepszym graczem meczu uznany został rozgrywający gdańskiej drużyny Lukas Kampa. To pierwszy tytuł MVP Niemca w barwach Trefla.

PLUS Liga, kolejka 3:

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

Statystyki


Z hali ERGO Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *