Po sobotnich porażkach gdyńskich koszykarek, koszykarzy i rugbistów oraz niedzielnej przegranej piłkarzy Arki mało kto wierzył, że inny wynik osiągną zawodniczki GTK Gdynia, które podejmowały w hali gier GCS lubelską „Pszczółkę”.

Zgodnie z prognozami przyjezdne prowadziy po 20 minutach gry 44:35. Kolejne minuty także należały do drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Szewczyka, gdzie najskuteczniejsza była Słowaczka Ivana Jakubcova – 20 punktów. Lublinianki ogromną przewagę miały w strefie podkoszowej, gdzie oprócz Jakubcovej brylowała także Natasha Mack. Równie skutecznie było na obwodzie – tam przewaga widoczna była za sprawą Kamiah Smalls (18 punktów) oraz Martiny Fassiny (16 punktów). W drużynie GTK natomiast najbardziej wyróżniła się Alicja Żytkowska – 15 punktów.

Porażka różnicą 14 oczek hańby młodym gdyniankom nie przynosi, ale punktów niestety, też nie.

Powiedziała po meczu:

Jelena Skerović (trener GTK Gdynia) – Jestem zadowolona z dziewczyn, z tego jak dzisiaj zagrały. Były błędy, ale również dobry timing i agresywność w obronie. W ataku jest również timing, szukamy pozycji otwartych do rzutów. Cieszy mnie dzisiejszy mecz, jestem zadowolona z postawy zawodniczek i o to mi chodzi, żeby się tak uczyły, a za rok-dwa ta nauka dam im dużo w karierach koszykarskich.

Energa Basket Liga Kobiet, Etap I, kolejka 3:

GTK Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:80 (8:15, 25:30, 16:25, 17:10)

GTK Gdynia: Żytkowska 15, Bazan 13, Ossowska 9, Niemojewska 7, Parzeńska 7, Szulc 6, Wińkowska 5, Dudek 2, Marcinkowska 2, Gilmajster 0.

Trener: Jelena Skerovic

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Jakubcova 20, Smalls 18, Fassina 16, Mack 15, Sklepowicz 4, Trzeciak 3, Stanacev 2, Kurach 2, Duchnowska 0, Kuczyńska 0.

Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowie: Marcin Koralewski, Cezary Nowicki, Tomasz Szczurewski

Źródło: basketligakobiet.pl

17 800 thoughts on “„Czarny weekend” – dopełnienie!”