Na tarczy powrócili koszykarze Asseco Arki ze Stargardu. PGE Spójnia od drugiej kwarty kontrolowała mecz z Asseco Arką. Ostatecznie stargardzianie pokonali zespół z Gdyni 79:64.

Początek spotkania był fenomenalny dla Asseco Arki. Trójki trafiali Filip Dylewicz oraz Dominik Wilczek, a po późniejszej akcji Bartłomieja Wołoszyna było już 16:2. Później starał się na to odpowiadać Tomasz Śnieg, a PGE Spójnia krok po kroku odrabiała straty. Do remisu doprowadził Szymon Szmit, natomiast prowadzenie gospodarzom dał Piotr Niedźwiedzki. Po 10 minutach był remis 24:24.

W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego potrafił uciekać na pięć punktów, ale tylko na chwilę, bo szybko do kolejnego wyrównania doprowadzał Wilczek. PGE Spójnia zanotowała jednak świetną serię 10:0 i dzięki trójce Jake’a O’Briena znacznie uciekała rywalom. Trójka Kacpra Młynarskiego ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 48:35.

Trzecią kwartę stargardzianie rozpoczęli od małej serii 5:0, jeszcze bardziej umacniając się na prowadzeniu. Novak Musić i Wołoszyn walczyli o lepszy wynik dla swojego zespołu i w pewnym momencie rzeczywiście zmniejszyli straty. Justin Gray i Erick Neal szybko jednak na to odpowiedzieli, a gospodarze po 30 minutach prowadzili 67:49.

Ostatnia kwarta była pod całkowitą zespołu trenera Łukomskiego, mimo popełnianych strat. Asseco Arka nie mogła już wrócić do tego meczu – różnica była zbyt duża. PGE Spójnia zwyciężyła ostatecznie 79:64.

Najlepszym graczem gospodarzy był Justin Gray z 20 punktami, 8 zbiórkami i 3 blokami. Novak Musić zdobył dla gości 16 punktów i miał 6 asyst.

Galeria zdjęć, Foto: spojniastargard.com, Biernikowicz.pl

Energa Basket Liga, Etap I, kolejka 7:

PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 79:64 (24:24, 24:11, 19:14, 12:15)

PGE Spójnia: Gray 20, Neal 18, Śnieg 10, Młynarski 8, O’Brien 7, Szymkiewicz 6, Zohore 4, Niedźwiedzki 4, Szmit 2.

Trener: Marek Łukomski.

Asseco Arka: Musić 16, Wołoszyn 14, Wilczek 13, Dylewicz 11, Bogucki 3, Hrycaniuk 2, Kaszowski 2, Perzanowski 2, Misković 1, Tomaszewski 0.

Trener: Milos Mitrović

Sędziowie: Marcin Kowalski, Łukasz Andrzejewski, Maciej Krupiński


Źródło: plk.pl

Foto: spojniastargard.com, Biernikowicz.pl

`

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *