Kiedy?: Niedziela, 17 października, godz. 17.30

Gdzie?: Hala ERGO Arena, Gdańsk, Plac Dwóch Miast 1

Mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl gdańsk – Cuprum Lubin

Tydzień po domowej inauguracji sezonu pomorskich kibiców czeka kolejna dawka emocji. W niedzielę o godz. 17:30 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO Arenie Cuprum Lubin. .

Niedzielne spotkanie Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin będzie starciem dwóch drużyn, które w tym sezonie nie zanotowały jeszcze zwycięstwa, ale były tego bliskie. Trefl najpierw uległ w Katowicach po tie-breaku GKS-owi wracając nad morze z 1 punktem, a następnie po zaciętym, dobrym meczu musiał uznać wyższość Aluronu CMC Warty Zawiercie. „Miedziowi” z kolei przegrali z PGE Skrą Bełchatów i Projektem Warszawa, ale w obydwóch tych meczach czwarte sety kończyły się na przewagi – z bełchatowianami 25:27, natomiast w stolicy 29:31. W niedzielę kibice z pewnością będą świadkami bardzo zaciętego meczu.

 Myślę, że jedna i druga drużyna będzie szukała w tym spotkaniu swoich szans. My, tak jak i Lubin, też mieliśmy swoje szanse w tych dwóch ostatnich meczach i czujemy niedosyt. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby się odpowiednio zmobilizować, skoncentrować i być w pełni sił i motywacji na ten niedzielny mecz. Co będzie na boisku, sport pokaże. My będziemy chcieli zagrać jak najlepsze spotkanie – mówi Mariusz Wlazły, kapitan Trefla Gdańsk.

W ekipie Cuprum Lubin oglądamy dwóch graczy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Trefla Gdańsk – przyjmującego Wojciecha Ferensa oraz rozgrywającego Przemysława Stępnia. Jak zwraca jednak uwagę kapitan „gdańskich lwów”, po dwóch ostatnich meczach żółto-czarni muszą skoncentrować się na poprawie własnych błędów.

– Myślę, że w tych dwóch ostatnich spotkaniach mieliśmy kilka możliwości do tego, żeby poznać swoje słabsze strony, choć te dwa mecze znacznie się od siebie różniły. Cały ten tydzień, od starcia z Zawierciem do niedzielnego spotkania z Lubinem, poświęciliśmy na to, by właśnie porozwiązywać te sytuacje i mam nadzieję, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę, co pokażemy już w niedzielę na boisku – dodaje kapitan Wlazły.

Pierwszy gwizdek niedzielnego meczu rozbrzmi o godz. 17:30. W ERGO Arenie poza siatkarskimi emocjami na publiczność jak zawsze czekać będą także atrakcje poza boiskiem. Młodzi kibice mogą szaleć na dmuchańcu Polsat Plus Areny Gdańsk w kształcie bursztynowego stadionu, bawić się w kąciku zabaw Trefla pod opieką wykwalifikowanego animatora, czy spróbować swoich sił w siatkówce na mini boisku. Obok parkietu będą też sklep kibica, a podczas całego meczu po trybunach krążyć będą maskotki – Treflik, Tygrysek GPEC-u i Airnest z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy – które świetnie animują małych, siatkarskich fanów.

Bilety w cenach od 10 do 35 zł. Sprzedaż prowadzona jest także stacjonarnie w kasie nr 4 w ERGO ARENIE, która otwarta będzie w dniu meczu od godz. 13:30. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w ERGO ARENIE udostępnione będzie 75% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. By wejść do hali nie są wymagane ani certyfikat szczepienia, ani ujemny wynik testu. Wejściówki są w cenach od 10 zł (ulgowe w strefie zielonej) do 35 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł.

Zapraszamy!

One thought on “Trefl Gdańsk zagra o pierwszą wygraną w sezonie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *