Trefl Sopot rozpoczął rywalizację w Euro Cup w Kijowie i w meczu pierwszej kolejkimusiał uznać wyższość tamtejszego Basketu, przegrywając jednym punktem!

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, chociaż po rzutach wolnych Yannicka Franke to przyjezdni prowadzili pięcioma punktami. Później sprawy w swoje ręce wzięła drużyna z Kijowa – ostatecznie po wsadzie Kostyantyna Anikiyenko po 10 minutach była lepsza – 22:19.

W drugiej kwarcie Trefl zdobywał minimalną przewagę dzięki trójce Carla Lindboma. Ukraińcy ciągle jednak byli stroną przeważającą i wykorzystywali błędy sopocian. M. in. akcja Michaela Caffeya sprawiła, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:35.

Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana, a obie drużyny miały problemy z rozkręceniem swojej ofensywy. Trafienie Jamesa Thompsona sprawiło, że po 30 minutach gospodarze utrzymali przewagę – 52:47.

Zespół trenera Marcina Stefańskiego utrzymał się w grze do samego końca! Dzięki trójce Brandona Younga przegrywał tylko punktem. Później drużyna z Kijowa popełniła stratę, a to oznaczało, że Trefl będzie miał szansę na zwycięstwo. Kluczowego rzutu nie trafił jednak Franke, a to oznaczało wygraną gospodarzy 69:68.