Dobre widowisko zapowiadało się w Gdyni, gdzie podrażniony porażką w meczu o #SuzukiSuperPuchar mistrz Polski… nieoczekiwanie dość łatwo i wysoko wygrał z brązowym medalistą poprzedniego sezonu z Gorzowa Wielkopolskiego. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, kolejne padły łupem zespołu trenera Gundarsa Vetry. Zwłaszcza w drugiej połowie dominacja gdynianek nie podlegała dyskusji. Przyjezdne po przerwie zdobyły zaledwie 16 punktów.

Na ostatnią kwartę VBW Arka wychodziła z przewagą 22 „oczek” (55:33) i stało się jasne kto z tego spotkania wyjdzie zwycięsko. Alice Kunek rzuciła 12 punktów, a po 10 „oczek” zapisały na swoim koncie Megan Gustafson oraz Klara Lundquist. Dużo lepiej niż kilka dni temu zagrała także Ana-Marija Begić (16 minut, 8 punktów, 11 zbiórek).

W drużynie z Gorzowa Wlkp. zawiodła przede wszystkim skuteczność – 26% do 44% rywalek. Borislava Hristova rzuciła 11 punktów, a „oczko” mniej uzbierała Courtney Hurt. W ataku brakowało przede wszystkim skuteczności Ksenii Tikhonenko, która rzuciła zaledwie dwa punkty (1/9) oraz zebrała 14 piłek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Basket Liga Kobiet etap I, kolejka 1:

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:40 (14:13, 21:11, 20:9, 15:7)

VBW Arka: Kunek 12, Lundquist 10, Gustafson 10, Bertsch 9, Begić 8 (11zb), Bernies 7, Borkowska 6, Kastanek 4, Szymkiewicz 4, Dobrowolska 0, Podgórna 0, Rudzka 0.

Trener: Gundars Vetra

PSI Enea: Hristova 11, Hurt 10, Matkowska 4, Duchnowska 4, Tikhonenko 2 (14zb), Owczarzak 2, Dźwigalska 2, Śmiałek 2, Michniewicz 2, Kozłowska 1.

Trener: Dariusz Maciejewski

Sędziowie: Michał Sosin, Jakub Pietrzak, Maciej Krupiński