Mistrz Polski w koszykówce kobiet i zdobywca krajowego pucharu za ubiegły sezon VBW Arka Gdynia nie dołączy do kolekcji Superpucharu Polski. Pokonał go w Poznaniu wicemistrz Polski z Polkowic i po raz pierwszy w historii klubu wywalczył to trofeum!

Po pierwszych 10 minutach gry w meczu lepsze o trzy „oczka” były mistrzynie Polski (13:10). Również początek drugiej kwarty należał do zespołu z Pomorza, który po trafieniach Alice Kunek prowadził już (27:18). W kolejnych minutach sytuacja się nie zmieniła, aż do momentu trzech trafień z rzędu za linii 6,75 Feyondy Fitzgerald, Bożeny Puter oraz niedawnej gdynianki – Artemis Spanou… co dało „oczko” przewagi VBW Arki (32:31). Kolejna akcja przyniosła jednak punkty zespołowi z Dolnego Śląska, co pozwoliło polkowiczankom utrzymać przewagę do zakończenia pierwszej połowy.

Otwarcie drugiej części meczu również należało do koszykarek z Polkowic, które za sprawą skutecznej gry tercetu Stephanie Mavunga – Fitzgerald – Spanou osiągnęły 7 – punktową przewagę w 27 minucie meczu (51:44). Z każdą minutą coraz lepiej grała Fitzgerald, która miała już 14 punktów i 9 asyst na swoim koncie. Sytuacja zmieniła się pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to żółto-niebieskie odrobiły straty za sprawą serii (10:0) i wyszły na 16 sekund przed jej zakończeniem na prowadzenie (54:53).

Ogromne emocje były także w ostatniej kwarcie, gdzie skuteczne ataki przede wszystkim Feyondy Fitzgerald wypracowały przewagę wystarczającą do zwycięstwa wicemistrzyń Polski. Kropkę nad „i” na 22 sekundy przed zakończeniem postawiła Alicja Grabska.

MVP wybrana została Feyonda Fitzgerald, która uzbierała 20 punktów oraz 12 asyst. Również 20 oczek uzbierała na swoim koncie Artemis Spanou, a double double zaliczyła, dobrze znana gdyniankom z euroligowych parkietów, Stephanie Mavunga. W zespole z Gdyni najlepiej punktowały Alice Kunek i Megan Gustafson (po 19 punktów), Klara Lundquist rozdała 11 asyst. O wyniku zadecydowało skuteczniejsze wyorzystywanie strat przez „pomarańczowe”. Zdobyły one aż 19 punktów po stratach rywalek (gdynianki zaledwie – 9).