Trzeci mecz i.. trzecia poażka. Asseco Arka Gdynia mimo prowadzenia do przerwy uległa na własnym parkiecie WKS Śląskowi Wrocław 65:80.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a dzięki trafieniom Adama Hrycaniuka gospodarze potrafili wychodzić na prowadzenie. Wrocławianie z kolei mogli liczyć na trójki Ivana Ramljaka oraz Kodiego Justice’a – dzięki temu zmieniali sytuację. Bardzo dobre wejście miał też Adrian Bogucki, a rzut z dystansu Novaka Musicia ustawił wynik po 10 minutach na 17:15.

W drugiej kwarcie trochę lepiej prezentowali się przyjezdni – po trafieniu Kerema Kantera uzyskali czteropunktowe prowadzenie. Po chwili ta różnica nawet się podwoiła. Asseco Arka jednak się nie poddawała, a bardzo aktywny był m. in. Nikola Misković. Rzut z połowy boiska Davida Czerapowicza oznaczał, że po pierwszej połowie było 38:37.

Kolejna część meczu była na początku ponownie zacięta. Obie drużyny nie pokazywały najlepszej skuteczności, chociaż po późniejszych akcjach Kantera to WKS Śląsk miał pięć punktów przewagi. Następnie trafiali jeszcze Ramljak i Jakub Karolak, a to oznaczało aż 12 punktów różnicy. Wrocławianie przejęli inicjatywę – po 30 minutach było 49:59.

W czwartej kwarcie ekipa trenera Petara Mijovicia po trójkach Karolaka i Ramljaka uciekła nawet na 16 punktów, a Asseco Arka nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. Zespół z Wrocławia był już pewny swego, świetnie grał też Kanter. W końcówce obaj trenerzy skorzystali z młodych graczy z ławki rezerwowych. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 80:65.

Najlepszym graczem gości był Strahinja Jovanović z 15 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Adrian Bogucki z 16 punktami i 4 zbiórkami. Asseco Arka miała więcej zbiórek i była lepsza w szybkim ataku, Śląsk natomiast wykazał się zdecydowanie wyższą skutecznością i miał dużo lepszą ławkę.