Zdunek Wybrzeże Gdańsk, to jedyny zespół, który dwukrotnie pokonał Cellfast Wilki w sezonie zasadniczym. Gorzej poszło w play-off, ponieważ pierwsze spotkanie w Gdańsku zakończyło się remisem. Gdańszczanie zatem aby awansować musieli ponownie na wyjeździe ograć krośnian.

W sobotnie popołudnie drużyna Eryka Jóźwiaka przegrała jednak 35:55 i odpadła z rywalizacji o finał play-off. Tym samym sezon 2021 dla zespołu Zdunek Wybrzeża został oficjalnie zakończony.

Nie tak miało wyglądać to popołudnie. Zdunek Wybrzeże jechało do Krosna z nadziejami, że sezon nie zakończy się już w tę sobotę, ale tor bardzo brutalnie zweryfikował te plany. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi, w pełni wykorzystali atut własnej nawierzchni i zameldowali się w finale play-off.

Tak jak w pierwszym spotkaniu w Gdańsku, tak i teraz w drużynie Wybrzeża było zbyt wiele dziur. Swoje zrobili juniorzy, natomiast ci starsi w większości wyścigów nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z rywalami. Zabrakło punktów Rasmusa Jensena, Krystiana Pieszczka, Jakuba Jamroga, Wiktora Kułakowa i Michała Gruchalskiego. Jak łatwo się doliczyć, to cała piątka seniorów. Brakowało im prędkości i jazdy właściwymi ścieżkami po krośnieńskim torze.

Cztery indywidualne zwycięstwa w najważniejszym meczu sezonu? Zdecydowanie za mało. Drużynowo udało się wygrać zaledwie jeden bieg – młodzieżowy.

Ten mecz był idealnym podsumowaniem całego sezonu. Gdańszczanie mieli jedynie przebłyski dobrej jazdy. Brakowało powtarzalności. Jeden wyścig wygrany, a w kolejnym ten sam zawodnik przyjeżdżał daleko z tyłu.

Kolejny sezon zatem dla gdańszczan kończy się niepowodzeniem. Teraz zostaje czas na przemyślenia i decyzje.

Bieg po biegu:

1. Wojdyło, Musielak, Jensen, Jamróg 5:1
Otwarcie zdecydowanie dla Wilków Krosno, choć Jensen jechał w bliskim kontakcie z Musielakiem.

2. Gryszpiński, Szczotka, Rydlewski, Orgacki (w) 1:5 (6:6)
Gdańszczanie prowadzili 4:2, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia Orgacki podjechał zbyt blisko Szczotki, nie opanował motocykla i zanotował groźnie wyglądający upadek. Bieg przerwany. Zawodnik Wilków jest oczywiście wykluczony. Ponadto, sędzia udzielił ostrzeżenia Orgackiemu i Szczotce za utrudnianie startu. Tymczasem, na tor wyjechała karetka. Trwa naprawa dmuchanej bandy.

Przerwa trwała bardzo długo, ale wróciliśmy do ścigania. W powtórce biegu drugiego pewne zwycięstwo odniósł Gryszpiński, a Szczotka przyjechał w znacznej odległości przed Rydlewski, który miał olbrzymie problemy z płynną jazdą.

3. Lebiediew, Milik, Pieszczek, Kułakow 5:1 (11:7)
Po wyjściu z pierwszego łuku Wybrzeże prowadziło 4:2, ale nagle sędzia przerwał wyścig. Nie starczyło miejsca dla Milika, ale ten nie upadł na tor. Powtórka w pełnym składzie. W powtórce fatalny start gdańszczan, którzy nawet nie nawiązali walki z rywalami. Zaskakująco wolny Kułakow. Ostrzeżenie dla Pieszczka za utrudnianie startu.

4. Szczepaniak, Gruchalski, Szczotka, Orgacki (ns) 3:3 (14:10)
Gruchalski zmienia Pedersena. Szczepaniak nie dał szans gdańskiej parze.

5. Jamróg, Milik, Wojdyło, Gruchalski (w) 3:3 (17:13)
Gruchalski ponownie zmienia Pedersena. Jamróg został trącony przez Gruchalskiego na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Bieg przerwany. Gospodarze prowadzili podwójnie. Gruchalski wykluczony. W powtórce Jamróg wygrał start i niezagrożony dojechał do mety. Wybrzeże ratuje remis.

6. Lebiediew, Jensen, Pieszczek, Rydlewski (u) 3:3 (20:16)
Po starcie wydawało się, że gdańszczanie wezmą w kleszcze Lebiediewa, ale ten uciekł na wyjściu z pierwszego łuku i zdeklasował rywali. Rydlewski zanotował upadek pod koniec pierwszego okrążenia, jednak szybko wstał i opuścił tor.

7. Musielak, Szczepaniak, Kułakow, Gryszpiński 5:1 (25:17)
Kułakow na drugim łuku odjechał zbyt daleko na zewnętrzną i dał się w prosty sposób wyprzedzić Szczepaniakowi. Wybrzeże bez najmniejszych szans w tym wyścigu. Wilki uciekają na osiem punktów…

8. Lebiediew, Jamróg, Gruchalski, Orgacki (ns) 3:3 (28:20)
Gruchalski zmienia Pedersena. Lebiediew wygrał start, ale ładnym atakiem wyprzedził go Gruchalski. Niestety, zawodnik Wybrzeża popełnił błąd na wyjściu z łuku i zarzuciło jego motocyklem, przez co rywal momentalnie odbił pierwszą pozycję, a następnie stopniowo powiększał przewagę.

9. Szczepaniak, Musielak, Pieszczek, Jensen 5:1 (33:21)
Kolejna fatalna postawa gdańskich zawodników. Deklasacja pary Wilków.

10. Kułakow, Wojdyło, Milik, Szczotka 3:3 (36:24)
Przebudzenie Kułakowa, który znalazł prędkość na wyjściu z pierwszego łuku i bez problemu wyprzedził Wojdyłę, a potem niezagrożony przywiózł trzy punkty. Nie liczył się w walce Szczotka.

11. Milik, Kułakow, Musielak, Jamróg 4:2 (40:26)
Podwójna rezerwa taktyczna w zespole Wybrzeża. Kułakow i Jamróg za Pedersena i Jensena. Na nic zdały się manewry Eryka Jóźwiaka. Zdecydowane zwycięstwo Milika, a Kułakow do ostatnich metrów musiał bronić się przed Musielakiem. Jamróg daleko z tyłu.

12. Wojdyło, Pieszczek, Gryszpiński, Rydlewski 3:3 (43:29)
Wojdyło założył całą stawkę z czwartego pola. Pieszczek był szybki, dwoił się i troił, ale nie znalazł sposobu na wyprzezenie zawodnika Wilków. Gospodarze pieczętują awans do finału play-off.

13. Lebiediew, Szczepaniak, Kułakow, Jamróg 5:1 (48:30)
Kolejne bezproblemowe podwójne zwycięstwo gospodarzy. Gdańszczanie podziwiali tę jazdę zza ich pleców.

14. Jensen, Wojdyło, Milik, Gruchalski 3:3 (51:33)
Po starcie 5:1 dla Wybrzeża, jednak Gruchalski szybko spadł na ostatnie miejsce. Jensen wygrał z dużą przewagą.

15. Szczepaniak, Kułakow, Lebiediew, Jamróg 4:2 (55:35)
Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Ruszał się Lebiediew i otrzymuje ostrzeżenie od arbitra. W powtórce Szczepaniak przyjechał daleko z przodu. Lebiediew nękał Kułakowa, ale na moment spadł na czwartą pozycję po ataku Jamroga. Finalnie jednak Łotysz odbił lokatę i wywalczył jeden punkt.

Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 55:35

Cellfast Wilki Krosno: 55

9. Tobiasz Musielak – 8+2 (2*,3,2*,1)
10. Mateusz Szczepaniak – 13+2 (3,2*,3,2*,3)
11. Patryk Wojdyło – 11 (3,1,2,3,2)
12. Vaclav Milik 9+3 (2*,2,1*,3,1*)
13. Andrzej Lebiediew – 13 (3,3,3,3,1)
14. Seweryn Orgacki – 0 (w,ns,ns)
15. Aleks Rydlewski – 1 (1,u,0)
16. Marko Lewiszyn

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 35

1. Rasmus Jensen – 6 (1,2,0,-,3)
2. Krystian Pieszczek – 5 (1,1,1,2)
3. Jakub Jamróg – 5 (0,3,2,0,0,0)
4. Kevin Juhl Pedersen – ns (-,-,-,-)
5. Wiktor Kułakow – 9 (0,1,3,2,1,2)
6. Alan Szczotka – 3+1 (2*,1,0)
7. Piotr Gryszpiński – 4+1 (3,0,1*)
8. Michał Gruchalski – 3 (2,w,1,0)


Źródło wybrzezegdansk.pl, tekst: Redakcja

Foto: FB Wilki Krosno, Mateusz Biskup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *