Kristina KučovaEkaterine Gorgodze (na zdjęciu) zapewniły BNP Paribas Poland Open miejsce w statystycznych podsumowaniach sezonu WTA. Do tej pory najdłuższy mecz w 2021 roku rozegrały w Rzymie Sara Sorribes-Tormo i Camila Giorgi – 7:6, 6:7, 7:5 w 3 godziny i 51 minut. Dziś do wyniku Hiszpanki i Włoszki Słowaczka i Gruzinka dołożyły jeszcze gema i 4 minuty.

Czas meczu: 3:55

Rozegranych gemów: 39 na 39 możliwych

Wimbledon pamięta ponad 11-godzinny pojedynek Johna IsneraNicolasem Mahutem, natomiast kibice z Gdyni też będą mieli o czym opowiadać. Za rok usiądą na trybunach i w wolnej chwili zagadają do sąsiadów: – A ja widziałem na własne oczy, jak Kučova obroniła kilka piłek meczowych, a potem wygrała mecz w trzech tiebreakach!

W końcówce meczu obie tenisistki ledwie trzymały się na nogach ale chyba bardziej trudy tego spotkania odczuła Gruzinka.

Niezrozumiała więc staje się decyzja organizatorów, by Ekaterine musiała jeszcze rozegrać tego dnia starcie deblowe w parze z Oksaną Kalashnikovą. Tym bardziej, że ze względu na zapadające ciemności przerwano mecz Katarzyny Kawy z Kateryną Kozlovą, którego dokończenie przełożono na sobotę. Gruziński duet przegrał ten mecz 0:6 6:1 10:7. Pogromczyniami okazała się para polsko-ukraińska Katarzyna Piter/Katerina Bondarenko.

Ostatnie miesiące nie były udane dla Tamary Korpatsch. Od listopada 2019 roku nie mogła wygrać trzech meczów z rzędu. Dziś tę złą passę wreszcie przerwała, pokonując w ćwierćfinale BNP Paribas Poland Open Annę Bondar 7:5, 6:3.

Także Węgierka, gdy opadną meczowe emocje, na pewno dojdzie do wniosku, że tydzień w Gdyni spędziła pożytecznie. Najpierw przeszła kwalifikacje, potem dwie rundy turnieju głównego. Przyjechała jako 229. rakieta świata, a w najbliższy poniedziałek powinno znaleźć się dla niej miejsce w drugiej setce rankingu WTA.

Skład półfinałów w singlu uzupełniła Belgijka Maryna Zanevska któa pokonała Hiszpankę Nurrię Parizas-Diaz 6:3 6:2