Pierwszy mecz fazy play-off Energa Basket Ligi dla WKS Śląska! Wrocławianie pokonali we własnej hali Trefl Sopot 76:71.

Początek spotkania był trudny dla obu stron, ale to WKS Śląsk był trochę bardziej skuteczny i po trafieniu Aleksandra Dziewy prowadził 7:2. Na parkiecie pojawił się także Ben McCauley, chociaż Trefl zaczął odrabiać straty. Po trójce Łukasza Kolendy przyjezdni przegrywali tylko punktem. Ostatecznie jednak dzięki zagraniom Ivana Ramljaka i Kyle’a Gibsona po 10 minutach było 19:18.

Drugą kwartę ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od świetnej serii 10:0, a niemoc sopocian dopiero po kilku minutach przerwał Michał Kolenda. Ramljak oraz Strahinja Jovanović robili swoje – dzięki temu wrocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po akcji McCauleya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:35.

W trzeciej kwarcie, głównie dzięki McCauleyowi wrocławianie utrzymywali pewną przewagę. Obie drużyny nie zachwycały w ataku, więc mogliśmy zobaczyć przede wszystkim trochę lepszą defensywę. Zespół trenera Marcina Stefańskiego ciągle miał problem z konstrukcją swoich akcji. Zagranie Dziewy sprawiło, że po 30 minutach było 59:47.

W kolejnej części gry atak obu zespołów wyglądał już dużo lepiej. Dzięki trafieniom Nuni Omota oraz Pawła Leończyka goście potrafili zbliżyć się na osiem punktów. Później ta różnica jeszcze bardziej się zmniejszała dzięki trójce Ł. Kolendy. Na około minutę przed końcem ten sam zawodnik zbliżył swoją drużynę na cztery punkty, co oznaczało emocje w końcówce. W ważnych momentach nie zawiedli jednak Ramlajk oraz Jovanović, a dzięki temu WKS Śląsk wygrał 76:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivan Ramljak – zdobył 20 punktów, 11 zbiórek i 4 przechwyty. W ekipie gości wyróżniał się Łukasz Kolenda z 22 punktami i 4 zbiórkami.

WKS Śląsk prowadzi z Treflem 1:0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 w piątek 2 kwietnia o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport News.

WKS Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 76:71 (19:18, 26:17, 14:12, 17:24)

WKS Śląsk: Ramljak 20 (11 zb.), Jovanović 16, Gibson 15, McCauley 9, Dziewa 8, Gabiński 3, Szlachetka 3, Stewart 2, Marchewka 0, Wójcik 0, Tomczak 0.

Trener: Oliver Vidin

Trefl: Ł. Kolenda 22, Omot 10, Radicević 10, Leończyk 10, Moten 7, M. Kolenda 6, Paliukenas 4, Olejniczak 2, Gruszecki 0.

Trener: Marcin Stefański

Sędziowie: Adam Wierzman, Marcin Bieńkowski, Bartosz Puzoń