Nie było niespodzianki w Gdynia Arenie. Enea Zastal BC Zielona Góra pewnie pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 104:76 w meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

Od razu w pierwszej piątce spotkanie rozpoczął David Brembly, dla którego był to debiut w ekipie z Zielonej Góry. Goście chcieli pokazać swoją wyższość w początkowych minutach, a po trafieniu Skylera Bowlina prowadzili 10:4. Później trójki trafiali Jakub Kobel i Karlo Vragović, a dzięki rzutowi Bartłomieja Wołoszyna był już remis! Akcja wykończona przez Filipa Puta oznaczała jednak, że po 10 minutach było 20:21.

W drugiej kwarcie gra ciągle była wyrównana. Asseco Arka długo utrzymywała się niezwykle blisko, ale w końcówce tej części meczu kolejne rzuty z dystansu trafiali Janis Berzins, Rolands Freimanis oraz Kris Richard. To sprawiło, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:48.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka jeszcze bardziej chciał podkreślić swoją przewagę w tym spotkaniu. Po jednej z akcji 2+1 Krzysztofa Sulimy wzrosła ona już do 13 punktów. Gdynianom bez rzutów z dystansu zdecydowanie trudniej było nawiązać rywalizację z mistrzami Energa Basket Ligi. Kolejne zagranie Richarda oznaczało, że po 30 minutach zielonogórzanie wygrywali już ponad dwudziestoma punktami (55:76).

Czwarta część meczu niczego już nie mogła zmienić. Enea Zastal całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a sporo minut dostał Brembly. “Setkę” przekroczył Nikos Pappas – jego drużyna zwyciężyła ostatecznie aż 104:76.

Najlepszym graczem gości był właśnie wspomniany Nikos Pappas z 18 punktami, 5 asystami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy po 13 punktów rzucili Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Kobel i Mikołaj Witliński.

Energa Basket Liga, etap I, kolejka 27:

Asseco Arka Gdynia – Enea Zastal BC Zielona Góra 76:104 (20:21, 20:27, 15:28, 21:28)

Asseco Arka: Wołoszyn 13, Kobel 13, Witliński 13, Dylewicz 10, Malczyk 8, Kołodziej 7, Kaszowski 5, Vragović 5, Hrycaniuk 1, Wadowski 1.

Trener: Piotr Blechacz.

Enea Zastal BC: Pappas 18, Berzins 15, Put 15, Bowlin 13, Koszarek 12, Richard 11, Sulima 8, Brembly 6, Freimanis 6.

Trener: Żan Tabak

Sędziowie: Janusz Calik, Robert Mordal, Maciej Krupiński

One thought on “Zielonogórski gwiazdozbiór błyszczał w Gdynia Arena!”
  1. Melhor aplicativo de controle parental para proteger seus filhos – Monitorar secretamente secreto GPS, SMS, chamadas, WhatsApp, Facebook, localização. Você pode monitorar remotamente as atividades do telefone móvel após o download e instalar o apk no telefone de destino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *