Jedziemy na trudny teren, na ciężkie spotkanie. My jeszcze przed sezonem mówiliśmy, że Puchar Polski to dla nas bonus i nagroda za dobrą grę w rundzie zasadniczej. Jedziemy się bić o zwycięstwo, ale przede wszystkim cieszyć się siatkówką – mówił przed wyjazdem do Bełchatowa trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Bełchatowianie to siedmiokrotni zdobywcy Pucharu Polski, zespół z Gdańska po to ważne trofeum sięgał dwukrotnie. W 2018 roku oba zespoły spotkały się w finale Pucharu, a zwycięstwo odnieśli siatkarze Trefla. W tym roku jednej ekipy na turnieju finałowym zabraknie. Tą brakującą będzie PGE Skra.

Trener Winiarski wiedział bowiem, co mówi. W ćwierćfinałowym spotkaniu TAURON Pucharu Polski zawodnicy Trefla Gdańsk pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1 (19:25, 25:20, 25:22, 25:20) i awansowali do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Krakowie.

Spotkanie zaczęło się od wymiany mocnej zagrywki obu zespołów, o czym świadczą trzy asy serwisowe w pierwszych ośmiu akcjach 5:3. W kolejnych bełchatowianie wypracowali bezpieczną, pięciopunktową przewagę 12:7 i przez całą partię ją utrzymywali. Gdańszczanie odrabiali straty 15:13, 17:15,  jednak w końcówce partii gospodarze przejęli kontrolę na boisku. Dwa asy serwisowe Milada Ebadipoura, blok Grzegorza Łomacza i atak Taylora Sandera dały podopiecznym Michała Mieszko Gogola pięć punktów przewagi 21:16. Ostateczne partię wygrali do 19.

Drugi set w początkowej fazie był wyrównany, z niewielką przewagą bełchatowian 5:4, która po chwili wzrosła 10:6, 14:9. Gdańszczan pogrążały ich własne błędy, które skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Po chwili słabszej gry, siatkarze Trefla zaczęli jednak mozolnie odrabiać straty. Punktowali  Moritz Reichert, Mariusz Wlazły oraz Pablo Crer i na tablicy wyników pojawił się remis 16:16. Po kolejnych atakach, między innymi Bartłomieja Lipińskiego, gracze Michała Winiarskiego już prowadzili w secie 19:17. Świetnie grali w kontrataku i pod koniec mieli już pięć punktów przewagi nad gospodarzami 23:18. Nieudana zagrywka Dusana Petkovica zakończyła partię wynikiem 25:20 dla Trefla Gdańsk.

Trzecia odsłona i wszystko zaczyna się od nowa. Partia rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt 3:3. W kolejnych akcjach lepsi byli gdańszczanie, którzy uzyskali trzy oczka przewagi 8:5. Nie utrzymali jej długo, bowiem bełchatowianie szybko zniwelowali straty 10:10 i ponownie gra obu zespołów się wyrównała 14:14, 20:20. Ostatnie akcje tej odsłony należały jednak do ekipy z Gdańska. Blok Karola Urbanowicza, as serwisowy Lipińskiego i atak Reicherta dały Treflowi prowadzenie 24:21. Ostatni punkt dla gdańszczan zdobył Wlazły (25:22).

Czwarty set to znów dobra gra przyjezdnych, a w szczególności Reicherta, który punktował raz za razem i jego drużyna szybko objęła prowadzenie 7:4. Widząc niemoc bełchatowian, trener Gogol poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Po powrocie na boisko gospodarze odrobili część strat 8:6, jednak nadal musieli gonić wynik. Gdańszczanie zaś grali spokojnie i kontrolowali przebieg spotkania. Dobre przyjęcie pozwoliło Marcinowi Januszowi rozsyłać piłki zarówno na skrzydła jak i do środkowych i w połowie seta przewaga Trefla wzrosła do czterech oczek 16:12, 18:14. Lwy poczuły krew i w końcówce partii gdański duet Lipiński -Wlazły był już nie do zatrzymania, po stronie Bełchatowa próbował walczyć jeszcze Ebadipour, jednak to było za mało na ekipę Michała Winiarskiego 23:17. Ostatni punkt w meczu zdobyli zawodnicy Trefla Gdańsk blokiem (25:20) i 3:1!

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartłomiej Lipiński.

W Krakowie oprócz Trefla zagrają jeszcze: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oaz Aluron CMC Warta Zawiercie. 13 marca br. rywalem „Lwów” będą jastrzębianie. Dzień później – finał.

Galeria zdjęć

TAURON Puchar Polski, ćwierćfinał:

PGE Skra Bełchatów Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 20:25, 22:25, 20:25)

Statystyki


Źródło i foto: pluskiga.pl

Tekst: JK

Foto: PGE Skra Bełchatów

7 thoughts on “Trefl Gdańsk w Final Four TAURON Pucharu Polski!”
  1. AquaPeace is the most in-demand ear health supplement on the market. Owing to its natural deep-sea formula and nutritious nature, it has become an instant favorite of everyone who is struggling with degraded or damaged ear health.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *