W Poznaniu wysoko wygrana (28:13) druga kwarta meczu z GTK Gdynią, miała decydujący wpływ na ostateczny wynik meczu. Po 20 minutach gospodynie prowadziły (48:30), co po zmianie stron zostało utrzymane. Przy dość dużej przewadze, trener Grzegorz Zieliński dał więcej minut na parkiecie „ławce”. Stąd też 27 minut zagrała Liliana Banaszak (13 punktów), Daria Marciniak (28 minut – 20 punktów), Aleksandra Parzeńska (24 minuty – 12 punktów) czy też Marta Nowicka (17 minut – 2 punkty). W zespole z Gdyni 17 „oczek” rzuciła Alicja Żytkowska, a po 11 dodały Justyna Rudzka i Marta Marcinkowska.

Powiedzieli po meczu:

Jelena Skerović (trener GTK): Zespół z Poznania zagrała dobry mecz. Moje zawodniczki zagrały dobrze 10 min. Zabrakło nam zawodniczek wysokich, które leczą kontuzje, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Poznania. Popełnialiśmy wiele błędów w ataku i w obronie, co Poznań wykorzystał.

Aleksandra Homza (GTK): Z meczu na mecz staramy podnosić sobie poprzeczkę i realizować założenia trenerki. Gramy coraz lepiej, co można porównać oglądając nasz pierwszy mecz i dzisiejszy. Tak jak trenerka powiedział, zabrakło nam dzisiaj wzrostu, bo jedyną wysoką zawodniczką w naszej drużynie jest Kamila Borkowska. Jednak nie poddajemy się i staramy się sobie jakoś radzić.

Grzegorz Zieliński (trener Enea AZS): Cieszymy się, że rozegraliśmy ten mecz, bo wiadomo jakie warunki panują. Gratuluję drużynie przeciwnej postawy, bo w pierwszej kwarcie dotrzymywały nam kroku. Młode zawodniczki, rozwijające swoje umiejętności i brawo. Bardzo się cieszę, że moje zawodniczki, które dotychczas odgrywały role drugoplanowe, mogły dzisiaj zagrać dużo więcej i stanowić o wyniku tego meczu. Na parkiecie z obu stron zobaczyliśmy dzisiaj przyszłość polskiej koszykówki.

Liliana Banaszak (Enea AZS): Mecz z zespołem z Gdyni nie był łatwy. Dziewczyny pokazały pazur już w Gdyni i niejedna drużyna, podobnie jak my miała ciężką przeprawę. Zagrałyśmy tak jak oczekiwał tego trener, wykonałyśmy wszystkie założenia i fajnie, że rozpoczynamy Nowy Rok zwycięstwem. Kolejne kilka meczów mamy u siebie w domu i mam nadzieję, że będą również zwycięskie.