Jordon Varnado poprowadził GTK Gliwice do zwycięstwa nad Asseco Arką Gdynia 97:89 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, choć dzięki trafieniom Jordona Varnado gliwiczanie mieli pięć punktów przewagi. W ekipie z Gdyni ważne trójki trafiali Filip Dylewicz i Bartłomiej Wołoszyn, co pozwalało nawiązać rywalizację. Akcje Terry’ego Hendersona oraz Daniela Gołębiowskiego sprawiły, że po 10 minutach było 26:17.

Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 8:0 i po trafieniu Marcina Malczyka przegrywała już zaledwie punktem. Po kilku minutach trójki Dylewicza dały tej drużynie minimalną przewagę! Drużyna trenera debiutanta – Piotra Blechacza – potrafiła utrzymać prowadzenie, w czym pomagał Igor Wadowski. Ostatecznie rzut Szymona Szymańskiego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Matthiasa Zollnera rozpoczął od trójek Szymona Szewczyka i Varnado. Dzięki Filipowi Dylewiczowi przyjezdni ciągle byli jednak w grze. GTK potrafiło uciekać na sześć punktów, ale rywale nie chcieli pozwolić na dużo więcej. Ciągle niezwykle aktywny był Varnado, a dzięki rzutom wolnym Hendersona po 30 minutach było 71:66. Na początku kolejnej części meczu ekipa z Gliwic zanotowała małą serię 5:0, dzięki czemu umacniała się na prowadzeniu. Bartłomiej Wołoszyn dawał jeszcze sporo nadziei gdynianom. Na około trzy minuty przed końcem jego trójka oznaczała remis! W końcówce kluczowe rzuty trafiali jednak Henderson oraz Bogues. Ostatecznie GTK zwyciężyło 97:89.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jordon Varnado z 25 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 28 punktami i 3 zbiórkami.

Galeria zdjęć, Foto: FB GTK Gliwice

GTK Gliwice – Asseco Arka Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)

GTK: Varnado 25, Bogues Jr 20, Hendeson J 16, Szewczyk 12, Szymański 11, Gołębiowski 10, Diduszko 2, Wiśniewski 1.

Trener: Matthias Zollner

Asseco Arka: Wołoszyn 28, Dylewicz 17, Hrycaniuk 16 (1 zb.), Kołodziej 10, Wadowski 6, Malczyk 5, Kobel 4, Kaszowski 3, Kowalczyk 0, Pluta 0, Walkowiak 0.

Trener: Piotr Blechacz

Sędziowie: Marek Maliszewski, Michał Sosin, Adrian Szczotka

3 thoughts on “Porażka w Gliwicach w debiucie nowego trenera”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *