King Szczecin odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Asseco Arką Gdynia 82:50 w spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi.

Cleveland Melvin rozpoczął od czterech kolejnych trójek, a jego drużyna prowadziła już 12:0! Tę serię przerwał Filip Dylewicz, który tym występem wyrównał rekord Dariusza Parzeńskiego w liczbie występów w koszykarskiej ekstraklasie (672 mecze). Po późniejszej trójce Dustina Ware’a przewaga gospodarzy wynosiła już 15 punktów. Po 10 minutach było 24:10.

W kolejnej części meczu Igor Wadowski i Bartłomiej Wołoszyn starali się reagować trójkami, ale to dawało krótkotrwały efekt. Swoje minuty wykorzystywał Wojciech Czerlonko, a pod koszami nie do zatrzymania był Michael Fakuade. Dzięki trójce Mateusza Zębskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jesusa Ramireza nie grał już tak ofensywnie, ale z drugiej strony nie musiał – ciągle miał sporą przewagę. King nadal był bardzo skuteczny z dystansu, a po trójce w wykonaniu Fakuade prowadził już nawet 23 punktami. Po 30 minutach było ostatecznie 62:40. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało, a Asseco Arka nie miała już możliwości, aby nawiązać rywalizację. Po kolejnej trójce Tookiego Browna przewaga szczecinian wzrosła aż do 31 punktów. Ostatecznie King zwyciężył 82:50.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 19 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Dylewicz, który wyrównał rekord występów w ekstraklasie (672 mecze) – zdobył 16 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.