W meczu KS Basket 25 Bydgoszcz z VBW Arką Gdynią, lepsze były koszykarki z Gdyni – wygrywając 68:64. Zwycięstwo przyszło jednak dopiero w ostatnich sekundach, gdy ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Alice Kunek.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i po niespełna 7 minutach gry prowadziły (15:8), by wygrać pierwszą kwartę (20:12). Mistrz Polski w pierwszych 10 minutach grał dość ospale, co było zupełnym przeciwieństwem drużyny trenera Piotra Kulpekszy. W kolejnych minutach „trójka” Angeliki Slamovej oraz celne rzuty wolne Laury Miskiniene zniwelowały część strat, które po 15 minutach gry wynosiły już tylko cztery „oczka” – (19:23).

Mistrzynie Polski do remisu w pierwszej połowie doprowadziły dwukrotnie, za sprawą trafień Barbory Balintovej (26:26 i 28:28). Jednak jeszcze przed dłuższą przerwą atak KS Basket 25 opierał się głównie na grze Cierry Burdick, która wraz z Janeesą Jeffery dała w ostatnich sekundach ponowne prowadzenie (35:34). To właśnie wspomniana Burdick miała główny udział w tak dobrej postawie zespołu z Bydgoszczy (12 punktów, 8 zbiórek po 20 minutach gry).

Po zmianie stron w dalszym ciągu trwała zacięta walka kosz za kosz, gdzie żadna ze stron nie potrafiła wyjść na bezpieczne prowadzenie. Tak więc o wszystkim miała zadecydować ostatnia kwarta, gdzie przez większą jej część stroną „goniącą” była VBW Arka. Wszystko zmieniło się w 37 minucie gry do remisu (po 60) doprowadziła Kunek, która była także bohaterką kolejnych akcji dających wygraną. W drużynie VBW Arki po 14 „oczek” rzuciły Barbora Balintova, Alice Kunek oraz Laura Miskiniene (plus 14 zbiórek i dziewiąte z rzędu double – double).