Zaledwie godziny i 12 minut potrzebowali siatkarze Gdańskich Lwów, by rozbić w perzynę ekipę MKS Będzin. Goście tylko w pierwszej partii przekroczyli granicę 20 punktów. W historii ligowych starć pomiędzy tymi drużynami bilans jest bardzo korzystny dla Trefla. Gdańszczanie wygrali wszystkie mecze na wyjeździe (7) oraz 5 z 6 u siebie. Jedynej porażki doznali w sezonie 2018/2019.

Trener Michał Winiarski mimo meczu z ostatnią ekipą w tabeli PlusLigi nie miał zamiaru eksperymentować – posłał do boju niemal najmocniejszy skład. Jedyna różnica polegała na wystawieniu od początku na rozegraniu Łukasza Kozuba w miejsce grającego regularnie Marcina Janusza. To jednak ani trochę nie wpłynęło na styl, jakość i skuteczność gry gospodarzy. Nie mieli oni najmniejszych problemów z rozbiciem MKS Będzin, który opór stawiał tylko w pierwszej partii.

Gdańszczanie grali tak jak ostatnio na dwie strzelby – korzystając z bardzo wysokiej skuteczności ataku dwóch swoich liderów, czyli Mariusza Wlazłego i Bartłomieja Lipińskiego. Ten pierwszy w całym spotkaniu zdobył 18 punktów (skończone 15 z 23 ataków), drugi dołożył 15 oczek (12 na 19 w ataku). Mniej obciążony był drugi przyjmujący Moritz Reichert, który w wyjściowym składzie zastępuje Mateusza Mikę. Mistrz świata, niestety, wypadł z gry do końca sezonu, ale klub już poinformował że liczy na niego już w następnych rozgrywkach.

Dwa kolejne sety to absolutna dominacja gospodarzy, MKS Będzin nie mógł sobie poradzić w ofensywie (33 procentowa skuteczność, przy 59-procentach rywali), odstawał właściwie w każdym elemencie i zanotował już trzynastą porażkę w sezonie. MVP meczu został  Maciej Olenderek, libero Trefla.

Trefl Gdańsk » Zwycięstwo z MKS-em Będzin 3:0 (treflgdansk.pl)

Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

Trefl Gdańsk: Reichert 7, Crer 7, Wlazły 18, B. Lipiński 15, Mordyl 5, Kozub 1, Olenderek (L), Ciok, Janikowski, S. Lipiński 1.

Trener: Michał Winiarski

MKS Będzin: Kalembka 2, Veloso Thiago, Ademar Santana 1, Gawryszewski 3, Faryna 9, Sobański 12, Gregorowicz (L), Makowski, Ratajczak, Bobrowski 1, Schmidt 3, Godlewski 1.

Trener: Jakub Bednaruk

Sędziowie: W. Kobienia, P. Ignatowicz

MVP meczu: Maciej Olenderek (Trefl Gdańsk).

4 thoughts on “MKS Będzin rozbity!”
  1. … [Trackback]

    […] There you will find 64549 additional Information on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2021/01/31/mks-bedzin-rozbity/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *