W  inauguracyjnym secie walka punkt za punkt trwała na początku. Później z każdą kolejna akcją zarysowywała się przewaga gospodarzy, którzy razili zagrywką i bardzo dobrze spisywali się w bloku.

Zespół trenera Nikoli Grbicia szybko budował bezpieczny dystans (7:4, 11:7, 16:11, 22:17). Drugiego seta kędzierzynianie rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc 6:1. Gdy ZAKSA wygrywała 17:11 wydawało, że emocji już w tej partii nie będzie, ale gdańszczanie zaczęli niwelować straty. Zdobyli z rzędu cztery punkty i przewaga gospodarzy stopniała do 2 „oczek”. Odpowiedź miejscowych była jednak natychmiastowa i znów ich przewaga była bezpieczna (20:15). W końcówce Trefl zdołał jeszcze zbliżyć się na dystans dwóch punktów, ale na dalsze odrabianie start ekipa Grbicia już nie pozwoliła. W czwartej partii gospodarze od samego początku nadawali ton grze, i budując przewagę (8:5, 14:10, 19:15, 21:16). Trefl cały czas gonił ale nie był już w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalom. W końcówce gdańszczanie obronili dwie piłki meczowe, ale przy kolejnej (akcja Benjamina Toniuttiego) byli już bezradni.

Galeria z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk – Galerie – PlusLiga

Plus Liga, kolejka 18:

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Śliwka 9, Kochanowski 11, Kaczmarek 9, Semeniuk 14, Smith 9, Toniutti 2, Zatorski (L), Kluth,

Trener: Nikola Grbić

Trefl Gdańsk: Reichert 13, Crer 8, Wlazły 13, B. Lipiński 5, Mordyl 7, Janusz1, Olenderek (L), Janikowski, Sasak, Kozub.

Trener: Michał Winiarski

Sędziowie: W. Maroszek, M. Lagierski

MVP meczu: Kamil Semeniuk (ZAKSA)

8 thoughts on “Mistrz Polski nie do ugryzienia dla Lwów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *