W jedynym przed świętami rozegranym meczu 13. kolejki DGT AZS Politechnika Gdańska po raz drugi w tym sezonie, pokonała GTK Gdynię 98:67. O tak wysokim zwycięstwie przesądziła głównie, bardzo wysoko wygrana druga kwarta.

Po zaledwie 90 sekundach gry, DGT AZS Politechnika prowadziła już z gospodyniami (7:0) by po 10 minutach wygrywać już (29:20). Przełomowa dla losów spotkania była jednak już druga kwarta, którą to przyjezdne wygrały aż (28:11) mając całkowita kontrolę na tym co się dzieje na parkiecie. Politechnika punkty zdobywała głównie po rzutach Ruth Hamblin oraz Kateryny Rymarenko, których nie miał kto zatrzymać. Tak więc po pierwszej połowie na tablicy wyników było (57:31) i nic nie zapowiadało wielkich zmian.

Na początku drugiej części spotkania ponownie w rolach głównych występowały koszykarki z Gdańska, które raz po raz punktowały swoje rywalki. Gdy zza linii 6,75 trafiła Hamblin było już (68:44). W kolejnych minutach GTK próbowało niwelować przewagę, jednak w dalszym ciągu stroną dominującą były przyjezdne. W zespole Politechniki do gry po kontuzji wróciła Sylwia Bujniak, która w ciągu 15 minut rzuciła 11 punktów oraz zebrała 3 piłki.

Energa Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 13:

GTK Gdynia – DGT AZS Politechnika Gdańska 67:98 (20:29, 11:28, 20:30, 16:11)

GTK Gdynia: Bazan 17, Rudzka 15, Marcinkowska 15, Żytkowska 7, Szmyrka 4, Borkowska 4, Homza 3, Niemojewska 2, Płotka 0.

Trener: Jelena Skerovic.

DGT AZS Politechnika Gdańska: Hamblin 21, Rymarenko 12, Bujniak 11, Pyka 11, Scekić 10, Davis 9, Koc 8, Zmierczak 6, Gwizdała 5, Ossowska 5, Górska 0.

Trener: Wojciech Szawarski.

Sędziowie: M. Koralewski, C. Nowicki, J. Pietrzak

4 thoughts on “„Małe derby Trójmiasta” dla Politechniki Gdańskiej”