Było to dziewiąte zwycięstwo drużyny Marcina Stefańskiego, która dzięki temu już teraz zapewniła sobie udział w przyszłorocznym turnieju o Puchar Polski.

Pierwsze punkty w poniedziałkowej rywalizacji były autorstwa Łukasza Kolendy. Następnie w Hali Centrum byliśmy świadkami bardzo nieprzyjemnej kontuzji zawodnika gospodarzy, Mikołaja Ratajczaka, który do końca gry już nie pojawił się na parkiecie. Po powrocie do rywalizacji cztery punkty zapisał na swoim koncie Dominik Olejniczak, a w międzyczasie MKS odpowiedział za sprawą byłego zawodnika Trefla, Jakuba Motylewskiego. Sopocianie utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu, a oprócz Dominika i Łukasza swoje konta otworzyli też Martynas Paliukenas i Paweł Leończyk (8:14). Przez blisko siedem minut żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w koszu po rzucie zza łuku, ale tę złą passę przełamał w końcu Karol Gruszecki, co dało gościom prowadzenie 19:10. Zareagował trener Alessandro Magro, który poprosił o czas na żądanie. Jego wskazówki nie zmieniły jednak obrazu gry. Drużyna trenera Stefańskiego po 10 minutach prowadziła 23:16, a na uwagę zasługuje fakt, iż pod koniec tej części meczu na parkiecie pojawił się Daniel Ziółkowski.

Drugą kwartę rozpoczął TJ Haws, który trafił zza linii 6.75 metra. MKS się jednak nie poddawał. Dwa celne rzuty osobiste Elijaha Wilsona, jego trójka, a także taki sam udany rzut Vytenisa Cizauskasa pozwoliło dąbrowianom zminimalizować przewagę do zaledwie dwóch punktów (24:26)! Na taki obrót spraw od razu zareagował, biorąc czas, trener Trefla. Po powrocie na parkiet trafił Haws, ale kiedy w kontrze punkty zdobył Marek Piechowicz, a następnie z dziewięciu metrów za trzy trafił Lee Moore, gospodarze po raz pierwszy wysunęli się na prowadzenie (29:28). Rozdrażniło to gości, którzy szybko odpowiedzieli za sprawą Michała Kolendy i Paliukenasa, a w kolejnych minutach, dzięki dobrej grze w obronie i zespołowej grze w ataku powiększali odzyskane prowadzenie. Pomiędzy 15 a 20 minutą meczu MKS zdobył zaledwie dwa oczka, a sopocianie dziewięć i to oni prowadzili w czasie przerwy 39:31. Do tego momentu rywalizacji najwięcej punktów na swoim koncie miał TJ Haws (11).

Mimo, iż gospodarze po zmianie stron za sprawą Michała Nowakowskiego i Moore’a zmniejszyli straty do trzech oczek, to jednak Trefl, a konkretnie Olejniczak, odpowiedział. Dwa efektowne wsady „Domina”, a jeden z nich wykonany z faulem i wykorzystanym rzutem wolnym pozwoliły sopocianom wrócić do ośmiu oczek różnicy (36:44). MKS wciąż jednak walczył. Trójka Nowakowskiego i dobra akcja Cizauskasa ponownie zredukowały straty do trzech oczek (41:44). Przez kolejne trzy i pół minuty Trefl nie pozwalał sobie na oddanie przewagi, ale jednocześnie wciąż jej też nie powiększał. Gospodarze napierali i dopięli swego za sprawą punktów w kontrze Andrzeja Mazurczaka. Wówczas o czas poprosił Marcin Stefański, a po chwili powtórzył się scenariusz z drugiej kwarty – dąbrowianie wyszli na prowadzenie, lecz akcja starszego Kolendy i punkty Martynasa z linii rzutów wolnych pozbawiły ich tego przywileju. (51:55) Dodatkowo Michał trafił za trzy i na dziesięć minut przed końcem zmagań sopocianie prowadzili 58:51.

Ostatnią część gry od punktów rozpoczął bardzo skuteczny w drugiej połowie M. Kolenda, lecz kolejne sekundy w zespole Trefla należały do TJ Hawsa. Amerykański rozgrywający trafił za trzy, a następnie odważny lay up dał mu następne punkty. Odpowiedzią gospodarzy były punkty Cizauskasa. (56:65) Po popisach TJ’a kolejnym koszykarzem Trefla, który chciał wyraźnie zaakcentować swoją obecność był Olejniczak. Środkowy punktował, a dodatkowo zbierał w ataku i ofensywie, co pozwoliło żółto-czarnym zwiększyć prowadzenie aż do dwunastu oczek! (59:71) Za sprawą Lee Moore’a MKS wciąż walczył. Amerykański obwodowy w 100 sekund zdobył dziewięć punktów, a Trefl tylko dwa autorstwa Ł. Kolendy i sopocianom pozostało tylko pięć oczek przewagi. (68:73) Ostatnią przerwę wykorzystał wówczas trener Stefański, a jego wskazówki okazały się bezcenne. Dwie dobre akcje M. Kolendy, w tym jedna trzypunktowa, a także kolejny wsad Olejniczaka dały Treflowi prowadzenie 80:70 i przesądziły o losach meczu. W ostatniej minucie gry swój dorobek powiększyli jeszcze Moore i młodszy Kolenda, ale to ten drugi, wspólnie z kolegami, mógł cieszyć się po ostatniej syrenie. Trefl Sopot wygrał 81:72 i tym samym udanie zakończył pierwszą rundę Energa Basket Ligi.

Teraz przed zespołem Marcina Stefańskiego aż 24 dni przerwy od ligowego grania. Kolejnym rywalem, z którym Trefl zmierzy się w ramach krajowych rozgrywek, będzie mistrz Polski, Zastal Enea BC Zielona Góra. Spotkanie w województwie lubuskim zostało zaplanowane na 10 grudnia.

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 81:72 (23:16, 16:15, 19:20, 23:21)

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 25, Michał Nowakowski 9, Andrzej Mazurczak 4, Jakub Motylewski 2, Mikołaj Ratajczak 0 oraz Vytenis Čižauskas 13, Elijah Wilson 11, Marek Piechowicz 4, Konrad Dawdo 2, Michał Kroczak 2.

Trener: Alessandro Magro

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 19, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 7, Karol Gruszecki 3, Darious Moten 0 oraz Michał Kolenda 19, TJ Haws 18, Paweł Leończyk 4, Daniel Ziółkowski 0, Sebastian Rompa 0.

Trener: Marcin Stefański

Sędziowie: T. Trawicki, P. Białas, T. Trybalski

—————————————————–

Źródło: materiał prasowy Trefl Sopot

99 thoughts on “Trefl Sopot liderem tabeli EBL! Wygrana w Dąbrowie Górniczej!”
  1. Gut Vita™ is a daily supplement that helps consumers to improve the balance in their gut microbiome, which supports the health of their immune system. It supports healthy digestion, even for consumers who have maintained an unhealthy diet for a long time. https://gutvita-us.com/

2. Unlock the incredible potential of Puravive! Supercharge your metabolism and incinerate calories like never before with our unique fusion of 8 exotic components. Bid farewell to those stubborn pounds and welcome a reinvigorated metabolism and boundless vitality. Grab your bottle today and seize this golden opportunity! https://puravive-web.com/

3. Cerebrozen is an excellent liquid ear health supplement purported to relieve tinnitus and improve mental sharpness, among other benefits. The Cerebrozen supplement is made from a combination of natural ingredients, and customers say they have seen results in their hearing, focus, and memory after taking one or two droppers of the liquid solution daily for a week. https://cerebrozen-try.com/

4. Keravita Pro™ is a dietary supplement created by Benjamin Jones that effectively addresses nail fungus and hair loss, promoting the growth of healthier and thicker nails and hair. The formula is designed to target the underlying causes of these health issues and provide comprehensive treatment. https://keravitapro-web.com

5. Arctic blast is a powerful formula packed with natural ingredients and can treat pain effectively if you’re struggling with chronic pain. You can say goodbye to muscle cramps with this natural pain reliever in less than a minute. It helps with arthritic pain, blood circulation, and joint pain. It gives long-lasting effects that replace the need to go to surgery. https://arcticblast-web.com

6. PotentStream is designed to address prostate health by targeting the toxic, hard water minerals that can create a dangerous buildup inside your urinary system It’s the only dropper that contains nine powerful natural ingredients that work in perfect synergy to keep your prostate healthy and mineral-free well into old age. https://potentstream-web.com/

7. Профессиональные seo https://seo-optimizaciya-kazan.ru услуги для максимизации онлайн-видимости вашего бизнеса. Наши эксперты проведут глубокий анализ сайта, оптимизируют контент и структуру, улучшат технические аспекты и разработают индивидуальные стратегии продвижения.

8. Видеопродакшн студия https://humanvideo.ru полного цикла. Современное оборудование продакшн-компании позволяет снимать видеоролики, фильмы и клипы высокого качества. Создание эффективных видеороликов для рекламы, мероприятий, видеоролики для бизнеса.

9. Монтаж систем отопления https://fectum.pro, водоснабжения, вентиляции, канализации, очистки воды, пылеудаления, снеготаяния, гелиосистем в Краснодаре под ключ.

10. Купить зеркала https://zerkala-m.ru по низким ценам. Более 1980 моделей, купить недорого в интернет-магазине в Москве с доставкой по России. Удобный каталог, низкие цены, качественные фото.