Wczoraj ich starsze koleżanki, aktualne mistrzynie Polski znokautowały w Toruniu Katarzynki, a dziś… one same zostały wręcz rozmazane na parkiecie przez ekipę z Polkowic. Młode gdynianki przegrały 39:102, rzucając w pierwszej i w ostatniej kwarcie zaledwie po 5 punktów.

CCC dość mocno weszło w spotkanie i już po 5 minutach gry prowadziło 16:2, by pierwszą kwartę wygrać aż 30:5. W kolejnej odsłonie również zdecydowaną przewagę miały byłe mistrzynie Polski, które raz po raz punktowały swoje rywalki. Ogromną przewagę „pomarańczowe” miały pod koszem, gdzie prym w pierwszych 20 minutach wiodła uznana MVP 3. tygodnia Energa Basket Ligi Kobiet Dragana Stanković. Liderkami punktowymi były natomiast Keisha Hampton (15) oraz Abigail Glomazic (12) na które to GTK nie znajdowało odpowiedzi.

Po zmianie stron w drużynie trenera Karola Kowalewskiego na parkiecie przez większą część czasu przebywały wyłącznie rodzime zawodniczki, które dość dobrze radziły sobie z rywalkami. Ponad 12 minut zagrała Patrycja Tomaszewicz, a aż 25 minut Weronika Telenga , która zakończyła zawody z double double (11 punktów, 12 zbiórek).

W GTK w dniu dzisiejszym zawiodła przede wszystkim skuteczność, która wynosiła zaledwie 25% przy 58% rywalek. Dodatkowo aż 28 „oczek” CCC zdobyło po stratach rywalek, przy zerowym dorobku GTK. Polkowiczanki zdominowały także tablice (zbiórki – 26:46) oraz zdecydowanie częściej dzieliły się piłką (asysty – 11:32).

Powiedziały po meczu:

Jelena Škerović (trener GTK): – Będziemy pracować dalej. Walka w drugiej połowie była bardzo wielka, koncentracja trochę lepsza – tak, że dziękuję moim zawodniczkom za walkę.

Julia Niemojewska ( rozgrywająca GTK): – Dużo błędów po naszej stronie, ale kolejne ogromne doświadczenie zapisane na naszych kartach. Mam nadzieję, ze trenerzy będą nam mówić, co mamy robić lepiej i będziemy szły do przodu.