Szkoda, że dopiero na zakończenie sezonu, ale… lepiej późno, niż wcale. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża znakomicie zakończyli tegoroczne rozgrywki ligowe, wygrywając 53:37 z Unią Tarnów.

Przy okazji podopieczni Mirosława Berlińskiego wywalczyli punkt bonusowy. Najskuteczniejszym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża był dziś Rasmus Jensen, który wywalczył 14 punktów. Spotkanie zakończyło się pechowo dla Krystiana Pieszczka, który po upadku w swoim drugim starcie musiał udać się do szpitala.

W obu ekipach w porównaniu do awizowanych zestawień nie zaszły zmiany. Skład gospodarzy uzupełni Michał Gruchalski. W naszym zespole rezerwowym był Robert Chmiel.

 

Bieg po biegu:

1. Thorssell, Pieszczek, Koza, Cierniak 1:5
Wyścig przewany z powodu nierównego startu. Nilsson ratował się przed dotknięciem taśmy, po długim namyśle sędzia uznał, że Szwed dotknął taśmy i został wykluczony. Ostrzeżenie od sędziego, oprócz zawodnika Unii otrzymał Jacob Thorssell. Cierniak w miejsce Nilssona. Znakomity start naszej pary, która od początku wyszła na zdecydowane prowadzenie, kontrolując wyścig od początku do końca.

2. Cierniak, Szczotka, Konieczny, Żupiński 4:2 (5:7)
Znakomitym startem popisał się Szczotka, który na pierwszym okrążeniu stoczył ciekawą walkę z Cierniakiem, później zawodnik z Tarnowa odjechał daleko do przodu i wygrał z przewagą prostej nad rywalami. Żupiński nie liczył się w walce o punkty.

3. Jensen, Ljung, Kildemand, Mroczka 2:4 (7:11)
Startujący spod płotu Jensen napędził się na pierwszym wirażu i wyszedł na prowadzenie, wygrywając z ogromną przewagą. Początkowo za plecami Jensena jechał Kildemand, ale Lung szybko sobie z nim poradził. Naszego zawodnika próbował minąć jeszcze Mroczka, ale Kildemand nie popełnił błędu i obronił pozycję. Ljung po wyścigu otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

4. Gomólski, Kaczmarek, Żupiński, Konieczny 2:4 (9:15)
Ciekwa walka w pierwszej fazie wyścigu, najpierw na łokcie walczyli Gomólski i Kaczmarek, lepszy okazał się Ginger. Później walkę o punkt stoczyli Konieczny i Żupiński. W tym przypadku lepszy okazał się Konieczny. Junior Unii zanotował upadek na ostatnim łuku, dzięki czemu Żupiński zdobył punkt. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Mroczka, Thorssell, Gomólski, Koza 3:3 (12:18)
Kolejny ciekawy wyścig. Mroczka odniósł pewną wygraną. Koza w początkowej fazie wyścigu mocno naciskał Thorssella, ale później musiał bronić się przed wściekłymi atakami Gomólskiego. Ginger dopiął swego na ostatnim wirażu i minął zawodnika z Tarnowa. Bardzo ambitna postawa Gomólskiego.

6.Cierniak, Jensen, Ljung, Pieszczek (w) 4:2 (16:20)
Wyścig przerwany, sędzia dopatrzył sie nierównego startu. Ostrzeżenie dla Rasmusa Jensena. W powtórce upadek jadącego na prowadzeniu Pieszczka. Sytuacja miała miejsce na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Nasz zawodnik wykluczony z powtórki. Nasza para ze startu wyszła na podwójnym prowadzeniu, ale szybko rozdzielił ją bardzo szybki Cierniak. Krystian Pieszczek opuszcza tor w karetce u naszego zawodnika lekarze podejrzewają uraz ręki. Pieszczek jedzie na badana do szpitala  jest niezdolny do dalszej jazdy. W owtórce start wygrał Jensen, ale Cierniak napędził się na przeciwległej prostej i minął naszego zawodnika.

7. Kaczmarek, Żupiński, Szczotka 3:3 (19:23)
Taśma Petera Killdemanda. W tym samym czasie ruszył się również Nilsson. Szwed otrzymał drugie ostrzeżenie i również jest wykluczony. W miejsce Kildemanda pojedzie Żupiński. W powtórce emocje skończyły się po rozegraniu pierwszego łuku. Pewna wygrana Kaczmarka. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Thorssell, Gomólski, Ljung, Konieczy 1:5 (20:28)
Kolejny znakomity start pary Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nasi zawodnicy od początku uzyskali dużą przewagę i kontrolowali przebieg wyściu. Thorssell i Gomólski niemal równo wpadli na metę.

9. Jensen, Nilsson, Kaczmarek, Chmiel 3:3 (23:31)
Robert Chmiel w miejsce Pieszczka. Jensen wygrał start, ale szybko minął go Kaczmarek. Duńczyk po chwili przeprowadził kontratak i odzyskał prowadzenie i wygrał z przewagą pół prostej. Chmiel po dobrym starcie spadł na koniec stawki i nie liczył się w walce o punkty.

10. Kildemand, Mroczka, Żupiński, Cierniak (u) 2:4 (25:35)
Cierniak jako rezerwa taktyczna w miejsce Kozy. Kolejny wyścig w którym bardzo wiele się działo. Cierniak i Żupiński stoczyli twardą walkę na łokcie na starcie. W całe zamieszanie wmieszał się jeszcze Mroczka. Żupiński zamknął obu rywalli, dzięki czemu Kildemand napędził się po szerokiej i wyszedł na prowadzenie.  Na początku drugiego okrążenia zbyt szeroko pojechhał jadący na końcu stawki Cierniak i upadł. Zawodnik z Tarnowa szybko pozbierał się z toru i wyścig nie został przerwany. Żupiński przez cały wyścig umiejętnie bronił się przed atakami Mroczki, ale na ostatnim łuku pojechał zbyt szeroko i wpadł w bandę. Nasz młodzieżowiec pozbierał się z toru i dobiegł do mety po jeden punkt. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Gomólski, Nilsson, Mroczka, Chmiel 3:3 (28:38)
Chmiel w miejsce Pieszczka. Gomólski wygrał start, a na przeciwległej prostej nie dał się wyprzedzić napędzonemu Nilssonowi. Później „Ginger” kontrolował przebieg wyścigu. Chmiel nie liczył się w walce o punkty.

12. Jensen, Nilsson, Szczotka Cierniak (w) 2:4 (30:42)
Nilsson jako rezerwa taktyczna za Kozę. Kolejny upadek Cierniaka. Tarnowianin stracił panowanie nad motocyklem na drugim wirażu. Cierniak wykluczony z powtórki. W chwili przerwania gonitwy na prowadzeniu był Jensen. W powtórce start wygrał Nilsson, ale Jensen był bardzo szybki i bez większych problemów minął zawodnika Unii. Szczotka dowiózł punkt do mety bez podejmowania walki z rywalami.

13. Kildemand, Ljung, Kaczmarek, Thorssell 3:3 (33:45)
Po pierwszym łuku na prowadzeniu był Kaczmarek, ale na kolejnym wirazu podniosło mu motocykl i nasz zawodnik wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Thorssell do końca naciskał na Kaczmarka. Nasza drużyna jest już pewna wygranej i punktu bonusowego !

14. Mroczka, Kildemand, Thorssell, Ljung 3:3 (36:48)
Mroczka wygrał start i odniósł pewną wygraną. Ljung nie liczył się w walce o punkty. Bieg bez historii.

15. Jensen, Gomólski, Nilsson, Kaczmarek 1:5 (37:53)
Jensen po znakomitym starcie uciekł daleko do przodu. Ciekawą walkę o punkty stoczyli Gomólski i Nilsson, zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami, ale na mecie górą był nasz zawodnik.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: FB Unia Tarnów, Paweł Wilczyński

Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 37:53

Unia Tarnów – 37:

9. Kim Nilsson – 7 (t,w,2,2,2,1)
10. Daniel Kaczmarek – 7+2 (2,3,1*,1*,0)
11. Ernest Koza – 1 (1,0,-,-)
12. Artur Mroczka – 9+1 (0,3,2,1*,3)
13. Peter Ljung – 6 (2,1,1,2,0)
14. Przemysław Konieczny – 1 (1,u,0)
15. Mateusz Cierniak – 6 (0,3,3,u,w)
16. Michał Gruchalski – Ns

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 53:

1. Krystian Pieszczek – 2+1 (2*,w,-,-)
2. Rasmus Jensen – 14 (3,2,3,3,3)
3. Jacob Thorssell – 9+1 (3,2,3,0,1*)
4. Kacper Gomólski – 11+2 (3,1*,2*,3,2*)
5. Peter Kildemand – 9 (1,t,3,3,2)
6. Karol Żupiński – 4 (0,1,2,1)
7. Alan Szczotka – 4 (2,1,1)
8. Robert Chmiel – 0 (0,0)

—————————————————–

Źródło i foto: wybrzezegdansk.pl

Autor: Tomasz Werbel

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *