Koszykarze Asseco Arki otrząsnęli się już z bolesnej porażki we Wrocławiu. W mecz z GTK Gliwice do przerwy uzyskali 19 punktów przewagi i do końca kontrolując wynik i grę wypunktowali rywali.

Początek spotkania w Gdyni był bardzo wyrównany, chociaż trójki Krzysztofa Szubargi i Przemysława Żołnierewicza dawały minimalną przewagę gospodarzom. Świetnie odpowiadali na to jednak Jordon Varnado oraz Terry Henderson, dzięki czemu GTK ciągle było w grze. Ostatecznie jednak po rzutach wolnych Wojciecha Czerlonko po 10 minutach było 23:18.

W drugiej kwarcie Asseco Arka uciekała już na 12 punktów po rzucie z dystansu Filipa Dylewicza. Doświadczony skrzydłowy później nadal był skuteczny, a jego zespół prowadził nawet 44:25. Ekipa trenera Matthiasa Zollnera miała spore problemy z konstruowaniem ataku, a gospodarze świetnie to wykorzystywali. Po pierwszej połowie gdynianie prowadzili aż 50:31.

Dziewiętnaście punktów przewagi nieco uśpiło gdynian. W trzecią kwartę GTK weszło serią 7:1 i lekko zmniejszało różnicę. Bardzo starał się Daniel Gołębiowski, ale to ciągle było za mało na gospodarzy. Po późniejszych rzutach wolnych Hendersona gliwiczanie przegrywali tylko 10 punktami, chociaż Asseco Arka ciągle mogła być spokojna. Dobry fragment zanotowali Żołnierewicz oraz Mateusz Kaszowski, a po 30 minutach było 68:56.

Goście nie zamierzali się poddawać i na początku czwartej kwarty zbliżali się nawet na sześć punktów po trójce Hendersona. Sytuację opanowali jednak Żołnierewicz oraz Bartłomiej Wołoszyn. GTK starało się walczyć o lepszy wynik, ale doświadczeni przeciwnicy grali mądrze i z wyczuciem. Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 94:84. Wisienką na torcie był oddany niemal równo z końcową syreną, rzut za trzy punkty Wołoszyna.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz z 24 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. O trzy punkty mniej zanotował Bartłomiej Wołoszyn. W ekipie gości wyróżniał się Terry Henderson z 21 punktami i 6 zbiórkami, 20 oczek uzbierał Daniel Gołębiowski.

Galeria zdjęć, Foto: plk.pl, Mariusz Mazurczak

Energa Basket Liga, etap I, kolejka 6:

Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)

 

Asseco Arka: Żołnierewicz 24, Wołoszyn 21, Czerlonko 13, Szubarga 10, Dylewicz 9, Hrycaniuk 9, Kaszowski 5, Witliński 3, Malczyk 0, Pluta 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

GTK: Henderson Jr 21, Gołębiowski 20, Perkins 11, Varnado 11, Szlachetka 6, Szymański 6, Rhett 5 (10 zb.), Krampelj 4, Diduszko 0, Majewski 0.

Trener: Matthias Zollner.

Sędziowie: J. Zamojski, D. Lenczowski, T. Trybalski

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

2 thoughts on “Kontrolowane zwycięstwo nad GTK Gliwice”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *