Mecz siatkówki mężczyzn mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

Siatkówka powraca do ERGO ARENY po ponad półrocznej przerwie! W piątek 25 września o godz. 20:30 Trefl Gdańsk rozegra pierwszy domowy mecz PlusLigi w sezonie 2020/2021, podejmując przed własną publicznością Cuprum Lubin! Podczas tego starcia siatkarska legenda Mariusz Wlazły po raz pierwszy w historii wystąpi w hali na granicy Gdańska i Sopotu w koszulce „gdańskiego lwa”! Serdecznie zachęcamy do przeżywania wspaniałych emocji i dopingowania gdańszczan z trybun hali! 

Po zwycięstwie 3:0 w Radomiu przed siatkarzami Trefla Gdańsk domowa inauguracja sezonu 2020/2021. W piątek o godz. 20:30 „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE Cuprum Lubin. – W Radomiu w bardzo dobrej grze pomagały nam serce i wola walki. Myślę, że ta trudna sytuacja, która nas spotkała, w pewnym sensie nas zjednoczyła i mam nadzieję, że kolejne mecze będą równie dobre – mówi trener Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk sezon 2020/2021 rozpoczął od drugiej kolejki PlusLigi, czyli wyjazdowego starcia z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Choć gdańszczanie przystępowali do tego meczu po zaledwie trzech i pół tygodnia okresu przygotowawczego, ich gra wyglądała świetnie i pewnie wygrali 3:0, w trzecim secie zwyciężając 25:11. Trener Winiarski podkreśla, że podczas tego spotkania dużą rolę odgrywały emocje. – Bardzo się cieszymy, że mamy pierwsze zwycięstwo już za sobą, pierwsze trzy punkty dopisane do tabeli. W Radomiu graliśmy na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek myślę, że dużą rolę odgrywały w tym spotkaniu emocje i było widać lekki podtekst tego meczu. W bardzo dobrej grze pomagały nam także serce i wola walki. Myślę, że ta trudna sytuacja, która nas spotkała, w pewnym sensie nas zjednoczyła i mam nadzieję, że kolejne mecze będą równie dobre – mówi szkoleniowiec gdańszczan.

W piątek o godz. 20:30 Trefl podejmie w ERGO ARENIE Cuprum Lubin. To, nad czym drużyna szczególnie teraz pracuje, to regularność gry i utrzymywanie wysokiego poziomu treningu. – Trenujemy wszyscy razem, także można powiedzieć, że jesteśmy gotowi pod kątem przygotowania fizycznego i meczowego. Natomiast cały czas musimy pracować nad regularnością gry oraz nad tym, by utrzymać wysoki poziom treningu. Tak naprawdę teraz zakończył się dla nas okres przygotowawczy, podczas którego troszeczkę ciężej pracowaliśmy w siłowni i zaczynamy etap, w którym będzie zdecydowanie więcej siatkówki. Musimy wykorzystać każde spotkanie, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, jeżeli chodzi o poziom siatkarski – zaznacza trener Winiarski.

W szeregach piątkowego rywala Trefla występują m.in. dobrze znany w Gdańsku przyjmujący Wojciech Ferens, czy Bułgar Nikolay Penchev. Dla gdańszczan szczególnym zawodnikiem w obozie przeciwnika jest Szymon Jakubiszak – wychowanek Trefla i wieloletni zawodnik pierwszej drużyny. Młody gdański przyjmujący po sezonie 2019/2020 zmienił barwy klubowe, by mieć dodatkowy impuls do dalszego rozwoju.

Cuprum ma za sobą już dwa ligowe starcia. W pierwszej kolejce „Miedziowi” przegrali 1:3 z PGE Skrą Bełchatów, ale aż dwa sety kończyły się na przewagi, a w drugim spotkaniu lubinianie dopiero po tie-breaku musieli uznać wyższość VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, choć prowadzili w meczu już 2:0. – Lubin prezentuje bardzo dobrą siatkówkę. Jest to zespół, który w dwóch ostatnich meczach, mimo tego, że je przegrał, to prezentował bardzo wysoki poziom i grał z czołówką naszej ligi. Myślę, że przyjadą tutaj z bojowym nastawieniem i chęcią zwycięstwa, my natomiast musimy się im przeciwstawić – ocenia trener Trefla.  

Piątkowe spotkanie będzie się oczywiście odbywać w obowiązującym reżimie sanitarnym, czyli na trybunach dostępnych będzie 50% miejsc w hali. Przy takim obiekcie, jakim jest ERGO ARENA, Trefla i tak z trybun może dopingować kilka tysięcy fanów. Przypomnijmy, że od ostatniego meczu „gdańskich lwów” w ERGO ARENIE w piątek minie 197 dni (spotkanie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie), a od ostatniego spotkania rozgrywanego z udziałem kibiców (mecz 8 marca z VERVĄ Warszawa) równe 200 dni. – Mam nadzieję, że nasi gdańscy kibice jak zawsze dopiszą, tak jak to było przed pandemią. My mimo panujących obostrzeń, z racji, że nasz obiekt jest duży, możemy i tak pomieścić sporą liczbę kibiców i bardzo na nich liczymy – mówi Michał Winiarski.

Pierwszy gwizdek piątkowego meczu rozbrzmi o godz. 20:30, a bilety są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl. Co ważne, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kasy w hali będą nieczynne, a sprzedaż wejściówek jest prowadzona tylko przez internet.

Ciekawostką przed piątkowym meczem jest fakt, że gdańszczanie wyjątkowo zagrają w ERGO Arenie w strojach wyjazdowych. Piątkowy rywal Trefla ma problemy techniczne ze swoimi ciemnymi kompletami i dlatego wystąpił do gospodarzy i ligi z prośbą o zamianę kolorów trykotów. To oznacza, że w domowych strojach „gdańskie lwy” zaprezentują się dopiero w sobotę 3 października w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2020/2021 przeprowadzane są z uwzględnieniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.treflgdansk.pl.  ERGO Arena została dostosowana do panującego stanu epidemii i oprócz wyłączenia połowy miejsc na trybunach, w hali zwiększony jest nawiew dla lepszej cyrkulacji powietrza, a przy każdym wejściu do obiektu i w wielu strategicznych punktach znajdują się środki do dezynfekcji rąk. W porównaniu do poprzednich sezonów zmieniło się także ustawienie trybun. Obecnie niedostępny dla kibiców jest poziom płyty boiska, a wejścia do dolnych sektorów zostały zorganizowane z wyższej kondygnacji trybun. Wszelkie atrakcje, jak kącik zabaw, klubowy sklepik, czy kioski gastronomiczne zostały przeniesione do korytarzy hali, w przestrzeniach przy wejściach D3 i B3. To właśnie te wejścia są w tym sezonie dedykowane dla kibiców, a nie jak do tej pory wejście dolne A1. Z uwagi na panującą pandemię klub w sezonie 2020/2021 udostępnia do sprzedaży od razu niemal wszystkie sektory znajdujące się na dolnej i środkowej kondygnacji trybun, tak by kibice mogli wybrać również rzadziej zajmowane boczne sektory, jeśli chcą oglądać spotkanie w większej odległości od pozostałych fanów.

Choć płyta główna ERGO Areny, a przede wszystkim boisko, w tym sezonie są przeznaczone tylko dla drużyn i żadne atrakcje nie mogą się odbywać na parkiecie, w hali będą oczywiście obecne ulubione maskotki małych kibiców, czyli Treflik, Tygrysek Grupy GPEC i Mewa Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a atrakcje, takie jak konkursy, będą się odbywać z wykorzystaniem ekranów multimedialnych nad boiskiem. O dobrą atmosferę podczas meczu niezmiennie dbać będą Spikerzgdanska.pl i DJ Bad-Boy. Wejścia do hali będą otwarte od godz. 19:30. Po zakończeniu spotkania kibice są natomiast proszeni o opuszczanie obiektu bez zbędnej zwłoki. Siatkarze w tym sezonie będą dziękować fanom za doping oklaskami z boiska, rezygnując z przybijania piątek, a także oczywiście zdjęć i rozdawania autografów. Klub bardzo dziękuje za wyrozumiałość.

Z uwagi na przedwcześnie zakończony sezon 2019/2020, istotna informacja przed początkiem meczów domowych Trefla w rozgrywkach 2020/2021 jest również taka, że zakończenie kariery Wojciecha Grzyba zorganizowane zostanie w październiku, przy okazji spotkania gdańszczan z pierwszym klubem wicemistrza świata z 2006 r., czyli Indykpolem AZS-em Olsztyn. Już teraz serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu, wstępnie planowanym na 31 października.

 

Bilety na mecze w sezonie 2020/2021 dostępne są tylko online. Klubowa kasa biletowa w hali jest nieczynna. 

Zapraszamy!!!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *