Z nawiązką odrobił straty z niedawnego mecz w Gdańsku zespół Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Gospodarze dominowali od pierwszego wyścigu i ostatecznie wygrali 58:31.

To najwyższa porażka ekipy Mirosława Berlińskiego w obecnym sezonie. Tak wysoko nie wygrał z gdańszczanami nawet bezkonkurencyjny w lidze eWinner Apator Toruń. Podopieczni Mariusza Staszewskiego oprócz wygranej, zgarnęli również punkt bonusowy. Zdunek Wybrzeże Gdańsk, drużynowo nie wygrało ani jednego wyścigu. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Rasmus Jensen, który zakończył rywalizację z 10 punktami. W całym spotkaniu nasi zawodnicy, wygrali tylko dwa wyścigi indywidualnie.

W zespole gospodarzy zadebiutował Jonas Jeppesen, który został wypożyczony z RM Solar Falubazu Zielona Góra. Duńczyk będzie rezerwowym.

Formację młodzieżową w naszym zespole uzupełnił Alan Szczotka. Rezerwowym był Robert Chmiel.

W próbie tor udział wzięli: Krystian Pieszczek i Karol Żupiński. Trener gospodarzy wysłał na tor Jonasa Jeppesena i Grzegorza Walaska.

Bieg po biegu:

1. Walasek, Pieszczek, Cyfer, Thorssell 4:2
Moment startowy wygrał Thorssell, ale w pierwszym łuku został wypchnięty pod płot przez Pieszczka, którego z kolei chwilę wcześniej wypchnął Walasek. Szwed był, szybki na trasie, ale nie był w stanie minąć Adriana Cyfera. Walasek wygrywa z dużą przewagą. Po wyścigu Walasek dostał upomnienie za utrudnianie startu.

2. Żupiński, Szostak, Krawczyk, Szczotka 3:3 (7:5)
Podobna sytuacja jak w pierwszym wyścigu. Żupiński wygrał start i wypchnął rywali pod płot. W efekcie pod bandą zakopał się Szczotka, który przez cztery okrążenia gonił Krawczyka, ale nie potrafił przeprowadzić skutecznego ataku.

3. Klind, Okoniewski, Jensen, Kildemand 5:1 (12:6)
Gospodarze wygrali start i ustawili się w parę. Okoniewskiego najpierw atakował Kildemand, a w drugiej fazie wyścigu Jensen. Doświadczony zawodnik gospodarzy obronił jednak pozycję.

4. Gapiński, Gomólski, Krawczyk, Żupiński 4:2 (16:8)
Dobry start Gomólskiego, ale na pierwszym łuku, jadący z czwartego pola Gapiński przyciął do krawężnika i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Żupiński został na starcie i nie był w stanie minąć na trasie Krawczyka.

5. Okoniewski, Cyfer, Gomólski, Thorssell (w) 5:1 (21:9)
Defekt Thorssella na starcie. Kacper Gomólski przegrał moment startowy z parą gospodarzy i nie miał nic do powiedzenia w walce o punkty z rywalami. Para Ostrovii wygrywa z ogromną przewagą.

6. Klindt, Jensen, Pieszczek, Szostak 3:3 (24:12)
Klindt prowadził od startu do mety, kilkanaście metrów za nim jechał Jensen, natomiast Pieszczek i Szostak przyjechali do mety kilkadziesiąt metrów za Duńczykami.

7. Kildemand, Gapiński, Walasek, Żupiński 3:3 (27:15)
Żupiński jako rezerwa taktyczna w miejsce Szczotki. Znakomity start pary gospodarzy, ale Kildemand w szczycie pierwszego łuku wszedł między parę Ostrovii i pomknął do mety po trzy punkty. Żupiński nie był w stanie nawiązać walki z rywalami.

8. Klindt, Thorssell, Kildemand, Krawczyk (t) 3:3 (30:18)
Rezerwa taktyczna. Kildemand w miejsce Gomólskiego. Bieg przerwany, taśma Jakuba Krawczyka, który jest wykluczony. Osamotniony Klindt wygrał start, na przeciwległej prostej próbował go zaatakować Kildemand, ale zawodnik Ostrovii zablokował naszego zawodnika, następnie odjechał daleko do przodu.

9. Gapiński, Jensen, Walasek, Pieszczek (w) 4:2 (34:20)
Dobry start Pieszczka, ale już w pierwszym łuku para gospodarzy odjechała do przodu naszym zawodnikom. Na początku trzeciego okrążenia Pieszczek wjechał w Jensena powodując jego upadek. Pieszczek wykluczony z powtórki. Jensen zdolny do dalszej jazdy. Ponownie start dla pary gospodarzy, ale tym razem Jensen był bardzo szybki i jeszcze na pierwszym okrążeniu rozdzielił zawodników gospodarzy. Duńczyk przez cztery okrążenia gonił Gapińskiego, ale na mecie był minimalnie wolniejszy. Ostrovia odrobiła wszystkie straty z pierwszego meczu.

10. Cyfer, Kildemand, Okoniewski, Żupiński 4:2 (38:22)
Podobnie jak we wcześniejszych wyścigach gospodarze wygrali start. Kildemand próbował wyjść na prowadzenie atakiem po szerokiej, ale Cyfer w odpowiednim momencie zblokował naszego zawodnika i dowiózł do mety wygraną. Żupiński od początku wyścigu jechał daleko z tyłu. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Walasek, Okoniewski, Jensen, Pieszczek 5:1 (43:23)
Rasmus Jensen jako rezerwa taktyczna w miejsce Gomólskiego. Tradycyjnie w tym meczu gospodarze wygrali start i wyszli na podwójne prowadzenie. Jensen próbował walczyć z rywalami, ale nie był w stanie wystarczająco zbliżyć się do Okoniewskiego. Pieszczek zanotował defekt na końcu stawki, jadąc kilkadziesiąt metrów za rywalami.

12. Szostak, Jensen, Cyfer (d), Szczotka (w) 3:2 (46:25)
Bardzo groźna sytuacja na drugim okrążeniu. Cyfer zanotował defekt na na wejściu w łuk, jadący za nim Szczotka wystraszył się rywala i z całym impetem wpadł w bandę. Nasz zawodnik wykluczony z powtórki, sędzia uznał, że nasz zawodnik mógł minąć Cyfera. W momencie przerwania wyścigu na prowadzeniu jechał Szostak, którego atakował Jensen. Oczywiście Cyfer również nie wystartuje w powtórce. W drugim podejściu do tego wyścigu, Szostak ponownie wygrał start i pewnie pokonał Jensena.

13. Gappiński, Thorssell, Klindt, Kildemand (d4) 4:2 (50:27)
Niezły start w wykonaniu Thorssella, ale na przeciwległej prostej na czoło stawki wyszedł Gapiński. Klindt na chwilę spadł na koniec stawki, ale szybko minął Kildemanda, który chwilę poźniej zaczął mieć problemy z motocyklem, ale ostatecznie dojechał do mety. W międzyczasie Klind zbliżył się jeszcze do Thorssella, ale nasz zawodnik obronił drugą lokatę. Gospodarze są już pewni wygranej za trzy punkty.

14. Okoniewski, Thorssell, Cyfer, Żupiński 4:2 (54:29)
Żupiński jako rezerwa zwykła w miejsce Gomólskiego. Sprawa wygranej dla Okoniewskiego rozstrzygnęła się na wyjściu z pierwszego łuku. Cyfer po słabszym starcie został wypchnięty i spadł na ostatnią pozycję, ale bez najmniejszych problemów minął na trasie Żupińskiego. Duże odległości między zawodnikami.

15. Klindt, Jensen, Gapiński, Kildemand 4:2 (58:31)
Klindt pojechał szeroko na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu powiększał swoją przewagę. W tzw. międzyczasie Gapiński minął Kildemanda.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: tzostrovia.pl, Anna Kłopocka

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:31

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 58:

9. Grzegorz Walasek 8+1 (3,1*,1,3)
10. Tomasz Gapiński 12 (3,2,3,3,1)
11. Adrian Cyfer 7+1 (1,2*,3,d,1)
12. Rafał Okoniewski 11+2 (2*,3,1,2*,3)
13. Nicolai Klindt 13 (3,3,3,1,3)
14.Jakub Krawczyk 2+1 (1*,1,t)
15. Sebastian Szostak (2,0,3)
16. Jonas Jeppesen – Ns

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 31:

1. Krystian Pieszczek 3+1 (2,1*,w,d)
2. Rasmus Jensen 10 (1,2,2,1,2,2)
3. Jacob Thorssell 6 (0,w,2,2,2)
4. Kacper Gomólski 3 (2,1,-,-,-)
5. Peter Kildemand 6 (0,3,1,2,d,0)
6. Karol Żupiński 3 (3,0,0,0,0)
7. Alan Szczotka 0 (0,-,w)
8. Robert Chmiel – Ns

—————————————-

Źródło i foto: wybrzezegdansk.pl

Autor: Redakcja

By kkorpas

4 thoughts on “Tęgie „lanie” w Ostrowie Wielkopolskim!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *