Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk po klęsce w Toruniu powrócili na ścieżkę zwycięstw. Po blisko trzech godzinach rywalizacji, pokonali Arged Malesa Ostrovię Ostrów Wielkopolski 51:38.

Drużyna z Gdańska swoją przewagę powiększyła w końcówce spotkania. Pomijając pierwszy wyścig, nieuchwytny dla rywali był Rasmus Jensen. Na słowa uznania zasługuje Kacper Gomólski, który zdobywając 11+1 punktów odjechał swój najlepszy mecz w tym sezonie.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał dziś Piotr Gryszpiński. Zawodnikami rezerwowymi byli Robert Chmiel i Jakub Krawczyk.

 

Bieg po biegu:

1.(65,51) Pieszczek, Okoniewski, Walasek, Thorssell 3:3
Pieszczek wygrał walkę na łokcie z rywalami na starcie i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Niestety Jacob Thorssell został na starcie i nie potrafił na dystansie zagrozić parze przyjezdnych.

2.(66,67) Szostak, Żupiński, Grzelak, Gryszpiński (w) 2:4 (5:7)
Karambol na drugim łuku. W Piotra Gryszpińskiego z pełnym impetem wjechał Kacper Grzelak. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Sędzia długo zastanawiał się nad podjęciem decyzji. Ostatecznie wykluczył naszego zawodnika. W powtórce kolejny raz start wygrał Szostak, który przez cztery okrążenia odpierał wściekłe ataki Karola Żupińskiego. Grzelak dowiózł do mety „oczko” bez włączania się w walkę z rywalami. Przerwa na roszenie toru.

3.(65,15) Klindt, Gomólski, Gapiński, Jensen 2:4 (7:11)
Klindt wygrał start i pomknął do mety po trzy punkty. Jensen od początku wyścigu jechał na końcu stawki, zaciekle atakując Gapińskiego. Zawodnik Ostrovii nie popełnił błędu na trasie i dowiózł punkt do mety.

4.(65,43) Kildemand, Żupinski, Cyfer, Szostak 5:1 (12:12)
Tym razem sprawa została załatwiona na starcie. Para Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdecydowanie lepiej wystartowała i pewnie odniosła podwójną wygraną. Przerwa na kosmetykę toru. Po wyścigu upomnienie od sędziego za utrudnianie startu dostał Cyfer.

5.(66,70) Cyfer, Gomólski, Thorssell, Okoniewski 3:3 (15:15)
Najlepiej wystartował Thorssel, wydawało się, że na przeciwległej prostej dołączy do niego Gomólski, ale w tym momencie podiosło Thorssela. Zamieszanie wykorzystał Cyfer, który objął prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigów. Gomólski cały czas naciskał na zawodnika Ostrovii.

6.(65,88) Jensen, Walasek, Gapiński, Gryszpiński 3:3 (18:18)
Jensen dobrze rozegrał pierwszy łuk i uciekł do przodu, odnosząc pewne zwycięstwo. Gryszpiński nie był w stanie zbliżyć się do rywali. Gapiński dostał ostrzeżenie od sędziego.

7.(65,41) Klindt, Pieszczek, Kildemand, Krawczyk 3:3 (21:21)
Krawczyk w miejsce Grzelaka. Klindt najlepiej wystartował i sprawę wygranej załatwił już na pierwszym okrążeniu, wygrywając z dużą przewagą nad parą Zdunek Wybrzeża. Przerwa na kosmetykę toru.

8.(66,82) Jensen, Cyfer, Żupiński, Szostak 4:2 (25:23)
W taśmę wjechał Rafał Okoniewski, który jest wykluczony z powtórki. W jego miejsce pojedzie Sebastian Szostak. Wyścig znów przerwany. Cyfer i Żupiński walczyli o pozycję w szczycie łuku, dla naszego młodzieżowca zabrakło miejsca i musiał ratować się upadkiem. Nasz zawodnik szybko pozbierał się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. Jensen wygrał start i pomknął do mety po drugą indywidualną wygraną. Żupiński i Cyfer stoczyli zaciętą walkę na pierwszym okrążeniu, górą zawodnik Ostrovii. Przerwa na roszenie toru.

9.(67,34) Pieszczek, Gapiński, Kildemand, Walasek 4:2 (29:25)
Spore zamieszanie na pierwszym łuku, tym razem najlepiej Pieszczek, który pomknął do mety po kolejną wygraną. Kildemand próbował minąć Gapińskiego atakami pod płotem, ale nie dał rady. Bieg przerwany z powodu nierównego startu, Klindt otrzymuje ostrzeżenie.

10.(66,75) Klindt, Gomólski, Thorssell, Szostak 3:3 (32:28)
Klindt wciąż poza zasięgiem naszych zawodników. Zawodnik Ostrovii zalicza trzecie indywidualne zwycięstwo w tym meczu. Duńczyk dobrze rozegrał pierwszy łuk i powiększał swoją przewagę. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(67,35) Gomólski, Cyfer, Walasek, Pieszczek (w) 3:3 (35:31)
Nasza para wyszła na podwójne prowadzanie. Niestety na początku drugiego okrążenia Pieszczek podczas walki z Cyferem upadł na tor i jest wykluczony z powtórki. W drugim podejściu do tego wyścigu Kacper Gomólski ponownie wygrał start i uratował biegowy remis dla naszego zespołu.

12.(66,43) Thorssell, Gapiński, Gryszpiński, Grzelak w/2min 4:2 (39:33)
Kacper Grzelak wykluczony z powodu przekroczenia czasu dwóch minut. Thorssell napędził się pod bandą i minął na przeciwległej prostej Gapińskiego. Duże odległości między zawodnikami.

13.(67,30) Jensen, Klindt, Kildemand, Okoniewski 4:2 (43:35)
Najciekawszy bieg zawodów Jensen najlepiej rozegrał pierwszy bieg i wyszedł na prowadzenie. Kildemand przez cały wyścig naciskał na Klindta, na początku ostatniego okrążenia nawet wyprzedził rywala, ale na przeciwległej prostej postawiło mu motocykl i ostrowianin odbił swoją pozycję. Okoniewski nie liczył się w walce o punkty. Przerwa na kosmetykę toru.

14.(68,24) Kildemand, Gapiński Klindt (w), Pieszczek (w) 3:2 (46:37)
Klindt w ramach rezerwy taktycznej w miejsce Walaska. Klindt wypchnął po starcie Pieszczka, który automatycznie wypchnął Kildemanda. Para gości wyszła na podwójne prowadzenie. Pieszczek próbował wyprzedzić Gapińskiego na wejściu w drugi łuk, powodując upadek rywala. Pieszczek, kolejny raz wykluczony w tym meczu. Po przerwaniu wyścigu Pieszczek upadł na tor. Na szczęście obaj zawodnicy szybko pozbierali się z toru. Kopia sytuacji z pierwszej odsłony tego wyścigu. Na tor po ataku Kildemanda upadł Klindt, działo się to dokładnie w tym samym miejscu, co sytuacja z Pieszczkiem i Gapińskim. Jednak tym razem, zdaniem sędziego zawodnik Ostrovii upadł bez kontaktu z rywalem i został wykluczony. W trzecim podejściu Kildemand zdecydowanie lepiej wystartował, ale Gapiński był szybki po trasie i do końca mocno naciskał naszego zawodnika. Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest już pewne wygranej w tym spotkaniu.

15.(67,43) Jensen, Gomólski, Klindt, Cyfer 5:1 (51:38)
Gomólski po dobrym starcie przytrzymał rywali w krawężniku, dzięki temu Jensen napędził się pod płotem i wyszedł na prowadzenie. Gomólski i Klindt stoczyli na trasie pasjonująca walkę o dwa punkty. Na mecie minimalnie lepszy zawodnik gospodarzy.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: wybrzezegdansk.pl, Tomasz Rosocacki

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 51:38

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 51:

9. Krystian Pieszczek 8 (3,2,3,w,w)
10. Peter Kildemand 9+1 (3,1*,1,1,3)
11. Jacob Thorssell 5+2 (0,1*,1*,3)
12. Kacper Gomólski 11+1 (2,2,2,3,2*)
13. Rasmus Jensen 12 (0,3,3,3,3)
14. Karol Żupiński 5+1 (2,2*,1)
15. Piotr Gryszpiński 1 (w,0,1)
16. Robert Chmiel – ns

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 38:

1. Grzegorz Walasek 4+1 (1*,2,0,1,-)
2. Tomasz Gapiński 8+1 (1,1*,2,2,2)
3. Rafał Okoniewski 2 (2,0,t,0)
4. Adrian Cyfer 8 (1,3,2,2,0)
5. Nicolai Klindt 12 (3,3,3,2,w,1)
6. Sebastian Szotak 3 (3,0,0,0)
7. Kacper Grzelak 1 (1,-w)
8. Jakub Krawczyk 0 (0)

 

——————————————–

Źródło i foto: wybrzezegdansk.pl

Autor: Redakcja

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *