Po czterech biegach meczu w Toruniu tablica pokazywała wynik 12:12. Zanosiło się na w miarę wyrównane zawody. W 9, 10 i 11 gonitwach miejscowi wyprowadzili jednak trzy potężne ciosy, po których praktycznie skończyły się emocje.

Gospodarze potwierdzili, że są w tym roku głównym faworytem rozgrywek i wygrali 55:35 . Wśród miejscowych równo punktowali wszyscy seniorzy. W gdańskim zespole najskuteczniejszy był Jacob Thorssell – 11 punktów w sześciu startach. Dobrze pojechał też Karol Żupiński – 10 punktów. Zdecydowanie natomiast poniżej oczekiwań wypadł Krystian Pieszczek.

Po dwóch meczach przerwy do podstawowego składu wrócił Thorssell, który zajął miejsce Mikkela Becha. Drugim juniorem w zespole gości, był Alan Szczotka. Skład uzupełnił Robert Chmiel. Rezerwowym w zespole gospodarzy był Aleks Rydlewski.

Bieg po biegu:

1. Miedziński, J.Holder, Thorssell, Pieszczek 5:1
Para gospodarzy wygrała start i uciekła daleko do przodu, bieg bez większych emocji. Mocne otwarcie miejscowych.

2. Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Szczotka, Marciniec (w) 2:4 (7:5)
Wyścig przerwany, na torze po kontakcie z Marcińcem leży Szczotka. Zawodnik Apatora wykluczony z powtórki. Sytuacja miała miejsce na pierwszym okrążeniu, na prowadzeniu jechał Kopeć – Sobczyński. Szczotka wstał z toru o własnych siłach. W powtórce Kopeć-Sobczyński znów chciał założyć się na rywali na wyjściu z pierwszego łuku, ale tym razem startujący z pierwszego pola Żupiński wypchnął go pod płot. Młodzieżowiec Apatora stracił rytm jazdy i spadł na ostatnią pozycję, na trzecim okrążeniu udało mu się wyprzedzić Szczotkę. Żupiński wygrywa z dużą przewagą.

3. Musielak, Jensen, Ch.Holder, Kildemand 4:2 (11:7)
Rasmus Jensen stoczył ciekawą walkę z parą gospodarzy. Miejscowi ze startu wyszli na podwójne prowadzenie, ale Jensen zbudował dużą prędkość pod płotem i na początku drugiego okrążenia przyciął na wejściu w drugi łuk i minął Holdera, później próbował zrobić to samo z Musielakiem, ale ten nie popełnił błędu. Kildemand nie liczył się w walce o punkty.

4. Żupiński, Gomólski, Kułakow, Kopeć-Sobczyński 1:5 (12:12)
Znakomity start Żupińskiego, który wywiózł pod płot Kułakowa, dzięki czemu przy krawężniku na drugie miejsce wyszedł Gomólski, który przez cztery okrążenia znakomicie bronił się przed wściekłymi atakami Kułakowa. Bardzo ciekawa pierwsza seria startów.

5. Musielak, Thorssell, Miedziński, Gomólski 4:2 (16:14)
Thorssell najlepiej wystartował i wyszedł na prowadzenie, od początku wyścigu naciskał go Musielak, który dopiął swego na trzecim okrążeniu. Na mecie bliski minięcia naszego zawodnika był jeszcze Miedziński. Gomólski tym razem został na starcie i po biegu dostał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

6. Ch.Holder, Jensen, Pieszczek, Marciniec 3:3 (19:17)
Chris Holder wygrał start, ale przez cały wyścig w kontakcie jechał z nim Jensen. Pierwszy remis w dzisiejszych zawodach.

7. Kułakow, J.Holder, Kildemand, Szczotka 5:1 (24:18)
Bardzo dobry start pary Apatora i wygrana z dużą przewagą. Jack Holder na pierwszym łuku odprowadził Kildemanda pod płot i dołączył do Kułakowa.

8. Ch.Holder, Thorssell, Gomólski, Kopeć-Sobczyński 3:3 (27:21)
Chris Holder znów wygrał start, przez chwilę za jego plecami jechał Kopeć-Sobczyński, ale nasza para minęła go w tej samej chwili. Thorssell był szybki, ale nie zdołał minąć Australijczyka.

9. J.Holder, Kułakow, Jensen, Pieszczek 5:1 (32:22)
Pieszczek wyszedł na prowadzenie na wyjściu z pierwszego łuku, niestety na wejściu w kolejny wiraż, nasz wychowanek popełnił błąd i dał minąc się obu rywalom. W dalszej fazie wyścigu na trzecie miejsce wyszedł Jensen. Pieszczek dojechał do mety na defektującym motocyklu.

10. Miedziński, Musielak, Żupiński, Kildemand 5:1 (37:23)
Zawodnicy z Torunia złapali wiatr w żagle, kolejny raz wygrali start i wygrali z dużą przewagą.

11. J. Holder, Musielak, Pieszczek, Gomólski (w) 5:1 (42:24)
Wyścig przerwany, Tobiasz Musielak próbował ukraść start i zahaczył daszkiem o taśmę. Ostrzeżenie dla zawodnika eWinner Apatora, powtórka w pełnej obsadzie. W drugim podejściu to samo zrobił Gomólski, niestety to drugie ostrzeżenie dla naszego zawodnika, który został wykluczony. Kolejny raz po dobrym starcie Pieszczek był bardzo wolny na dystansie, para gospodarzy wygrała z ogromną przewagą. eWinner Apator Toruń jest już niemal pewny zwycięstwa.

12. Miedziński, Żupiński, Jensen, Marciniec 3:3 (45:27)
Rezerwa taktyczna, Żupiński zastąpi Szczotkę. Para gospodarzy wygrała start. Żupiński minął Marcińca na przeciwległej prostej, a na drugim okrążeniu z juniorem Apatora poradził sobie Jensen. Miedziński był w tym biegu poza zasięgiem rywali.

 

13. Kułakow, Thorssell, Ch.Holder, Źupiński 4:2 (49:29)

Żupiński jako rezerwa taktyczna za Kildemanda. Sprawa wyścigu rozstrzygnęła się po rozegraniu pierwszego łuku. Kułakow od razu uciekł do przodu, natomiast Holder po słabszym starcie nie był w stanie zbliżyć się do Thorssella. Żupiński został na starcie i przyjechał daleko z tyłu. Przerwa na kosmetykę toru.

14. Miedziński, Thorssell, Żupiński, Kułakow (w) 3:3 (52:32)
Żupiński i Thorssell w ramach rezerwy zwykłej i taktycznej. Start dla pary gospodarzy. Kułakow popełnił błąd i upadł na tor, za nim jechał Żupiński, który nie miał czasu na reakcję i wpadł na upadającego rywala. Kułakow wykluczony z powtórki. Żupiński wstał z toru o własnych siłach. W powtórce sprawa zwycięstwa Miedzińskiego rozstrzygnęła się na wejściu w pierwszy łuk.

15. J. Holder, Thorssell, Jensen, Musielak 3:3 (55:35)
Thorssell wygrał start i wyszedł na prowadzenie, ale na drugim łuku Holder przytrzymał krawężnik i wyprzedził gdańskiego zawodnika.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: SK-Foto.pl Sławomir Kowalski

eWinner Apator Toruń – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 55:35

eWinner Apator Toruń – 55:

9. Jack Holder 13+2 (2*,2*,3,3,3)
10. Wiktor Kułakow 9+1 (1,3,2*,3,w)
11. Adrian Miedziński 13 (3,1,3,3,3)
12. Tobiasz Musielak 10+2 (3,3,2*,2*,0)
13. Chris Holder 8 (1,3,3,1)
14. Igor Kopeć – Sobczyński 2 (2,0,0)
15. Kamil Marciniec 0 (w,0,0)
16. Aleks Rydlewski – ns

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 35:

1. Krystian Pieszczek 2+1 (0,1*,0,1)
2. Rasmus Jensen 7+2 (2,2,1,1*,1*)
3. Jacob Thorssell 11 (1,2,2,2,2,2)
4. Kacper Gomólski 3+2 (2*,0,1*,w,-)
5. Peter Kildemand 1 (0,1,0,-,-)
6. Karol Żupiński 10 (3,3,1,2,0,1)
7. Alan Szczotka 1 (1,0,-)
8. Robert Chmiel -ns

———————————————

Źródło: wybrzezegdansk.pl, Autor: Redakcja

Foto: FB SpeedwayTorun, SK-Foto.pl Sławomir Kowalski

By kkorpas

5 thoughts on “Lider pokazał moc! Porażka Zdunek Wybrzeża w Toruniu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *