Fogo Unia Leszno w wielkim stylu zdobyła Mistrzostwo Polski Par Klubowych. Zawodnicy z Leszna w całych zawodach stracili tylko 1 punkt w ostatniej serii startów.

Sprawa srebrnego medalu rozstrzygnęła się w biegu dodatkowym w którym Piotr Protasiewicz pokonał Macieja Janowskiego . Nasi żużlowcy zakończyli rywalizację na przedostatniej pozycji. Najskuteczniejszym żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk był Krystian Pieszczek, który zapisał na swoim koncie 8 punktów.

Awizowanego wcześniej Pawła Przedpełskiego zastąpił Bartłomiej Kowalski, skład RM Solar Falubazu Zielona Góra uzupełni Damian Pawliczak.

Bieg po biegu:

1. Protasiewicz, Szczepaniak, Dudek, Giera 4:2
Para Falubazu ze startu wyszła na podwójne prowadzenie, ale na drugim łuku zawodnik ROWU Rybnik wszedł pod łokieć Dudka i nie oddał drugiej pozycji do końca wyścigu. Giera nie liczył się w walce o punkty.

2. Janowski, Miśkowiak, Kowalski, Czugonow 3:3
Atomowym startem z pierwszego pola popisał się Janowski, natomiast Czugunow przespał moment startowy i przyjechał do mety daleko z tyłu. Miśkowiak na pierwszym okrążeniu postraszył „Magica”. W dalszej fazie wyścigu żużlowiec Sparty powiększał swoją przewagę.

3. Kubera, Pawlicki, Chmiel, Pieszczek 5:1
Emocje w tym wyścigu skończyły się po rozegraniu pierwszego łuku, Kubera i Pawlicki ustawili się w parę i wygrali z ogromną przewagą.

4. Protasiewicz, Dudek, Zmarzlik, Woźniak 5:1
Para Falubazu stoczyła na pierwszym łuku walkę na łokcie z Bartoszem Zmarzlikiem. Piotr Protasiewicz drugi raz w tych zawodach wygrał z ogromną przewagą. Dudek mądrze bronił się przed atakami Zmarzlika. Woźniak nie liczył się w walce o punkty.

Aktualna klasyfikacja:

I. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 9
II. Fogo Unia Leszno – 5
III. Betard Sparta Wrocław – 3
III. Eltrox Włókniarz Częstochowa
V. PGG ROW Rybnik – 2
VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 1
VII. Cash Broker Stal Gorzów -1

5. Czugunow, Janowski, Szczepaniak, Giera 5:1
Janowski najlepiej spod taśmy, Czugunow napędził się na pierwszym łuku pod płotem i bez problemu minął Szczepaniaka i dołączył do swojego kolegi z pary. Giera znów daleko z tyłu.

6. Kubera, Pawlicki, Miśkowiak, Kowalski 5:1
Para „Byków” nie dała szans rywalom i wygrała z ogromną przewagą. Pawlicki wygrał start i na przeciwległej prostej poczekał, aż dołączy do niego Kubera.

7. Zmarzlik, Pieszczek, Woźniak, Żupiński 4:2
Żupiński w miejsce Chmiela. Równy start całej czwórki, po pierwszym łuku gorzowianie jechali na podwójnym prowadzeniu, ale na przeciwległej prostej Pieszczek wszedł pod łokieć Woźniaka, robiąc przy okazji miejsce dla Żupińskiego, który na chwilę wyszedł na trzecią lokatę, ale pojechał zbyt szeroko na drugim wirażu i musiał ratować się przed upadkiem.

Aktualna Klasyfikacja:

I. Fogo Unia Leszno – 10
II. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 9
III. Betard Sparta Wrocław – 8
IV. Cash Broker Stal Gorzów – 5
V. Eltrox Włókniarz Częstochowa -4
VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk -3
VI. PGG ROW Rybnik – 3

8. Czugunow, Dudek, Janowski, Protasiewicz 4:2
Startujący z czwartego pola Czugunow po słabszym starcie napędził się pod płotem i na przeciwległej prostej wyszedł na prowadzenie, jego drogą próbował iść Protasiewicz, ale dostał szpryce od młodzieżowca Betard Sparty i spadł na koniec stawki. Dudek przez cztery okrążenia musiał uważać na Janowskiego.

9. Szczepaniak, Kowalski, Miśkowiak, Giera 3:3
Po starcie na prowadzeniu znalazł się Kowalski, za jego plecami jechał Szczepaniak, który na drugim okrążeniu atakiem po szerokiej bez najmniejszych problemów poradził sobie z zawodnikiem Włókniarza Częstochowa.

10. Kubera, Pawlicki, Zmarzlik, Woźniak 5:1
Duet Unii Leszno skopiował wyczyn z poprzedniego biegu. Pawlicki wygrał start i na przeciwległej prostej zamknął napędzającego się Zmarzlika. W tym czasie po samym płotem na czoło stawki wyszedł Kubera, który uciekł daleko do przodu. Zmarzlik próbował na trasie wyprzedzić Pawlickiego, ale ten nie popełniał błędów i pewnie dowiózł dwa punkty do mety.

11. Protasiewicz, Dudek, Pieszczek, Chmiel 5:1
Dobry start pary Falubazu, ale na wyjściu z pierwszego łuku we wszystko wmieszał się Pieszczek, który wszedł pod łokieć Dudka i wyszedł na drugą pozycję. Protasiewicz od początku daleko z przodu. Pod koniec drugiego okrążenia Dudek atakiem przy kredzie poradził sobie z naszym wychowankiem. Chmiel przyjechał do mety daleko z tyłu.

Aktualna klasyfikacja:

I. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 16
II. Fogo Unia Leszno – 15
III. Betard Sparta Wrocław – 12
IV. Eltrox Włókniarz Częstochowa – 7
V. Cash Broker Start Gorzów – 6
V. PGG ROW Rybnik – 6
VII. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 4

12. Kubera, Pawlicki, Szczepaniak, Giera 5:1
Para Fogo Unii Leszno jeździ póki co w innej lidze, „Byki” skopiowały scenariusz z poprzednich wyścigów i wygrały z dużą przewagą. Szczepaniak próbował gonić Pawlickiego, ale po prostu brakowało mu prędkości. Leszczynianie mają póki co komplet punktów.

13. Janowski, Pieszczek, Czugunow, Żupiński 4:2
Żupiński za Chmiela. Pieszczek popisał się atomowym startem i wyszedł na prowadzenie, ale już na początku drugiego okrążenia Janowski poradził sobie z naszym zawodnikiem i wygrał z dużą przewagą. Duże odległości między zawodnikami na linii mety.

14. Zmarzlik, Miśkowiak, Woźniak, Kowalski 4:2
Start wygrał Miśkowiak, ale już na przeciwległej prostej Zmarzlik minął zawodnika z Częstochowy i wygrał z ogromną przewagą. Duże odległości między zawodnikami.

Aktualna Klasyfikacja:

I. Fogo Unia Leszno – 20
II. RM Solar Falubaz Zielona Góra -16
II. Betard Sparta Wrocław – 16
IV. Cash Broker Stal Gorzów – 10
V. Eltrox Włókniarz Częstochowa – 9
VI. PGG ROW Rybnik – 7
VII. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 6

15. Kubera, Pawlicki, Protasiewicz, Dudek (d4) 5:1
Byki  wygrały z ogromną przewagą, para Falubazu nie była w stanie zbliżyć się do rywali. Dudek zanotował defekt na końcu stawki. Leszczynianie mogą już powoli przymierzać złote medale.

16. Pieszczek, Szczepaniak, Chmiel, Giera
Chmiel i Szczepaniak stoczyli walkę na łokcie na wejściu w pierwszy łuk, wykorzystał to Pieszczek, który napędził się po szerokiej i pomknął do mety po pierwszą indywidualną wygraną w w tych zawodach.

17. Janowski, Zmarzlik, Woźniak Czugunow 3:3
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie dla Macieja Janowskiego. Ciekawa walka między Janowskim i Zmarzlikiem, zawodnicy kilka razy zmieniali się prowadzeniem. Na mecie szybszy zawodnik Betard Sparty Wrocław. Fogo Unia Leszno wygrywa finał MPPK.

18. Protasiewicz, Miśkowiak, Dudek, Kowalski 4:2
Na wyjściu z pierwszego łuku na prowadzeniu był Miśkowiak, ale Protasiewicz napędził się na przeciwległej prostej i na wejściu w drugi łuk lekko przyciął i minął Miśkowiaka i pomknął do mety po kolejne indywidualne zwycięstwo. Dudek nie potrafił zbliżyć się do Miśkowiaka.

Aktualna Klasyfikacja:

I. Fogo Unia Leszno – 25
II. RM Solar Falubaz Zielona Góra -21
III. Betard Sparta Wrocław – 19
IV. Cash Broker Stal Gorzów – 13
V. Eltrox Włókniarz Częstochowa -11
VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 10
VII. PGG ROW Rybnik – 9

19. Zmarzlik, Woźniak, Szczepaniak, Giera (t) 5:1
Giera dotknął taśmy i został wykluczony. Zmarzlik wygrał z duża przewagą. Woźniak i Szczepaniak na pierwszym okrążeniu stoczyli walkę na łokcie o drugą pozycję. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik Stali Gorzów.

20. Pawlicki, Janowski, Kubera Czugunow (w) 4:2
Fantastyczna walka Czugunowa i Pawlickiego na pierwszym okrążeniu, zawodnicy niemal równo jechali, aż do wejścia w drugi łuk. Zawodnik Sparty upadł nieatakowany na wyjściu z drugiego wirażu pierwszego okrązenia i został wykluczony z powtórki. W powtórce wyścigu para Unii wyszła na podwójne prowadzenie, ale Janowski był bardzo szybki na trasie i na trzecim okrążeniu minął Dominika Kuberę.

21. Miśkowiak, Kowalski, Żupiński, Pieszczek 5:1
Żupiński w miejsce Chmiela. Na drugim łuku po kontakcie z Kowalskim upadł Pieszczek. Sędzia wykluczył naszego zawodnika. W powtórce duet Włókniarza pokonał Karola Żupińskiego, który przez cztery okrążenia naciskał na Kowalskiego. Nasi zawodnicy kończą rywalizację na szóstej pozycji.

W biegu dodatkowym wystartują Maciej Janowski i Piotr Protasiewicz.

Bieg dodatkowy: Protasiewicz, Janowski
Równy start, na pierwszym łuku zawodnik Falubazu wypchnął rywala pod płot. Janowski miał problemy z utrzymaniem się na motocyklu, ostatecznie kontynuował jazdę, ale jego strata była zbyt duża.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: wybrzezegdansk.pl, Tomasz Rosochacki

Wyniki końcowe:

I. Fogo Unia Leszno: 29

9. Piotr Pawlicki 13 (2,2,2,2,2,3)
10. Dominik Kubera 16 (3,3,3,3,3,1)

II. RM Solar Falubaz Zielona Góra: 21+3 w biegu dodatkowym

1. Patryk Dudek 8 (1,2,2,2,d,1)
2. Piotr Protasiewicz 13+3 (3,3,0,3,1,3)
15. Damian Pawliczak – ns

III. Betard Sparta Wrocław: 21+2 w biegu dodatkowym

5. Maciej Janowski 14+2 (3,2,1,3,3,2)
6. Gleb Czugunow 7 (0,3,3,1,0,w)

IV. Cash Broker Stal Gorzów: 18

13. Bartosz Zmarzlik (1,3,1,3,2,3)
14. Szymon Woźniak (0,1,0,1,1,2)

V. Eltrox Włókniarz Częstochowa: 16

7. Bartłomiej Kowalski 5 (1,0,2,0,0,2)
8. Jakub Miśkowiak 11 (2,1,1,2,2,3)

 VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 11

11. Krystian Pieszczek 8 (0,2,1,2,3,w)
12. Robert Chmiel 2 (1,-,0,-,1,-)
20. Karol Żupiński 1 (0,0,0,1)

 VII. PGG ROW Rybnik: 10

3. Przemysław Giera 0 (0,0,0,0,0,t)
4. Mateusz Szczepaniak (2,1,3,1,2,1)

—————————————————-

Źródło: wybrzezegdansk.pl, Autor: Redakcja

Foto: tamże, Tomasz Rosochacki

By kkorpas

10 thoughts on “Fogo Unia Leszno bezkonkurencyjna na gdańskim torze!!! Zdunek Wybrzeże szóste!”
  1. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2020/08/05/fogo-unia-leszno-bezkonkurencyjna-na-gdanskim-torze-zdunek-wybrzeze-szoste/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 7971 additional Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2020/08/05/fogo-unia-leszno-bezkonkurencyjna-na-gdanskim-torze-zdunek-wybrzeze-szoste/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2020/08/05/fogo-unia-leszno-bezkonkurencyjna-na-gdanskim-torze-zdunek-wybrzeze-szoste/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *