Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk odnieśli pierwszą wygraną w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Gdańszczanie kontrolowali wynik spotkania od drugiej serii startów i ostatecznie zwyciężyli 50:40.

Kluczem do wygranej okazała się równa postawa wszystkich żużlowców. Najskuteczniejszym zawodnikiem w gdańskim zespole był Jacob Thorssell, który wywalczył punktów 12+1 punktów.

Bieg po biegu:

1. Jensen, Puodżuks, Gomólski, Aspgren 2:4
Równy start wszystkich zawodników, Kacper Gomólski został wypchnięty na szeroką, gdzie jechał Rasmus Jensen. Duńczyk został zahaczony przez „Gingera” i wpadł w bandę. Jensen szybko pozbierał się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce najlepiej wystartował Kjastas Puodżuks, od początku za jego plecami jechał Jensen, który był wyraźnie szybszy. Duńczyk popisał się nożycami na ostatnim łuku i minął zawodnika gospodarzy na linii mety. Pontus Aspgren przyjechał daleko za resztą stawki.

2. Michaiłow, Gusts, Żupinski, Szczotka 5:1 (7:5)
Nierówny start bieg przerwany. Ostrzeżenie dla Karola Żupińskiego za utrudnianie startu. W powtórce nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie 4-2. Francis Gusts na drugim łuku bez problemu minął Alana Szczotkę. Żupiński pojechał zbyt szeroko i bez problemu minął go Oleg Michaiłow, na kolejnym okrążeniu kolejne błędy Żupińskiego wykorzystał Gusts, który dołączył do kolegi z pary.

3. Kudriaszow, Pieszczek, Kildemand, Kostygow 3:3 (10:8)
Andrej Kudriaszow wygrał start i odniósł pewną wygraną. Peter Kildemand musiał uważać na ataki Jewgienija Kostygowa, ale nie popełnił błędu i dowiózł punkt do mety.

4. Thorssell, Gusts, Żupiński, Sundstroem 2:4 (12:12)
Bardzo dobry start gdańskiej pary. Thorssell wygrywa z dużą przewagą. Żupińskiego początkowo naciskał Linus Sundstroem, później za ataki zabrał się młody Gusts, który dopiął swego na ostatnim łuku i kolejny raz w tym meczu minął Żupińskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Aspgren, Thorssell, Kostygow, Jensen 4:2 (16:14)
Aspgren wygrał walkę na łokcie na pierwszym łuku z Thorssellem i wygrał z dużą przewagą. Błąd na 2 okrążeniu popełnił Jensen, przez co stracił pozycję na rzecz Kostygowa.

6. Kildemand, Michaiłow, Gomólski, Kudriaszow (w) 2:4 (18:18)
Bieg przerwany na torze leży Michaiłow w którego wjechał Kildemand. Na wejściu w drugi łuk było bardzo ciasno. Michaiłow nie mógł się złożyć bo przed sobą miał Gomólskiego. Sędzia z powtórki wykluczył Kudriaszowa, uznając, że to on jest winny całego zamieszania na torze. W powtórce nasza para wygrała start, Kildemand wygrał z dużą przewagą. Michaiłow nie miał większych problemów z poradzeniem sobie na trasie z Kacprem Gomólskim, któremu brakowało prędkości.

7. Szczotka, Pieszczek, Puodżuks, Sundstroem (w) 1:5 (19:23)
Twarda walka między Sundstroemem i Krystianem Pieszczkiem. Szwed nie zostawił pod bandą miejsca gdańskiemu zawodnikowi. W efekcie hak Sundstroema zniszczył szprychy w kole Pieszczka, nasz zawodnik upadł na tor. Sundstroem wykluczony z powtórki za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. Znakomitym startem popisał się Szczotka, Pieszczek wypuścił przed siebie naszego juniora i przez cały wyścig odpierał ataki Puodżuksa, który na metę wpadł niemal równo z naszym wychowankiem. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Kudriaszow, Thorssell, Jensen, Gusts 3:3 (22:26)
Gusts wyraźnie został na starcie, na pierwszym okrążeniu walkę o prowadzenie stoczyli Thorssell i Kudriaszow. Rosjanin ostatecznie minął naszego zawodnika i w drugiej fazie wyścigu powiększał swoją przewagę. Jensen również dobrze wystartował, ale po błędzie na pierwszym łuku spadł na chwilę na koniec stawki.

9. Kildemand, Gomólski, Puodżuks, Sundstroem 1:5 (23:31)
Bardzo dobry start naszej pary! Nasi zawodnicy na przeciwległej prostej zablokowali Sundstroema, który całkowicie stracił rytm jazdy. Przewaga Zdunek Wybrzeża Gdańsk rośnie.

10. Aspgren, Michaiłow, Żupiński, Pieszczek (w) 5:1 (28:32)
Michaiłow jako rezerwa zwykła w miejsce Kostygowa. Para Zdunek Wybrzeża Gdańsk leży na torze. Po przegranym starcie Pieszczek próbował atakować Michaiłowa, ale postawiło go w poprzek toru. Karol Żupiński jechał za Pieszczkiem i niestety wpadł w niego. Pieszczek wykluczony z powtórki. Przyczyną problemów Pieszczka na pierwszym łuku był pęknięty łańcuch. W powtórce Żupiński jak we wcześniejszych swoich wyścigach po dobrym starcie spadł z pierwszej na ostatnią pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Gomólski, Thorssell, Kostygow, Michaiłow (d4) 1:5 (29:37)
Tym razem Michaiłow zastąpi w ramach rezerwy zwykłej Puodżuksa. Bieg przerwany z powodu nierównego startu, Thorssell z ostrzeżeniem za utrudnianie startu. Bardzo dobry start naszej pary, Thorssell na wyjściu z pierwszego łuku przyblokował Kostygowa, który stracił rytm jazdy, czym utrudnił jazdę Michaiłowowi. Pewna wygrana naszej pary.

12. Kildemand, Aspgren, Michaiłow, Szczotka 3:3 (32:40)
Wyścig bez większej historii Kildemand wygrał start i pewnie pomknął do mety po kolejne indywidualne zwycięstwo w dniu dzisiejszym. Duże odległości między zawodnikami.

13. Jensen, Kudriaszow, Pieszczek, Sundstroem 2:4 (34:44)
Przez połowę wyścigu para Zdunek Wybrzeża Jechała na podwójnym prowadzeniu, ale Pieszczek popełnił na trasie błąd, który od razu wykorzystał Kudriaszow. Dzięki biegowej wygranej nasza drużyna zapewniła sobie dwa punkty meczowe.

14. Kudriaszow, Jensen, Michaiłow, Chmiel 4:2 (38:46)
Kudriaszow jako rezerwa taktyczna. Rosjanin wygrał start i odniósł pewną wygraną. Duże odległości między zawodnikami.

15. Thorssell, Kudriaszow, Kildemand, Aspgren 2:4 (40:50)
Thorssell wygrał start i odniósł zdecydowane zwycięstwo. Kildemand próbował minąć na trasie Kudriaszowa, ale nie znalazł recepty na dobrze jadącego zawodnika Lokomotivu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk odnosi pierwszą wygraną w obecnych rozgrywkach.

Galeria zdjęć, Foto: lokomotive.lv, Roma Rubenis

Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:50

Lokomotiv Daugavpils – 40:

9. Kjastas Puodżuks 4 (2,1,1,-,-)
10. Linus Sundstroem 0 (0,w,0,0)
11. Pontus Aspgren 7+1 (0,3,2*,2,0)
12. Jewgienij Kostygow 2 (0,1,-,1,-)
13. Andriej Kudriaszow 13 (3,w,3,2,3,2)
14. Francis Gusts 4+1 (2*,2,0)
15. Oleg Michaiłow 10+2 (3,2,3,d,1*,1*)
16. Daniił Kołodinski – ns

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 50:

1. Kacper Gomólski 7+1 (1,1,2*,3,-)
2. Peter Kildemand 11+1 (1*,3,3,3,1)
3. Rasmus Jensen 9+1 (3,0,1*,3,2)
4. Jacob Thorssell 12+1 (3,2,2,2*,3)
5. Krystian Pieszczek 5+1 (2,2*,w,1)
6. Karol Żupiński 3 (1,1,1)
7. Alan Szczotka 3 (0,3,0)
8. Robert Chmiel – 0 (0)

——————————————

Źródło: wybrzezegdansk.pl

Foto: lokomotive.lv, Roma Rubenis

Autor: Redakcja

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *