Do ostatniego biegu trwała zacięta walka na gdańskim torze w inauguracyjnym spotkaniu eWinner 1 Ligi żużlowej. Podwójne zwycięstwo „Jaskółek” w przedostatniej gonitwie przeważyło szalę na stronę gości.

Ostatni wyścig padł łupem gdańszczan, ale Peter Ljung nie dał się wyprzedzić Peterowi Klidemandowi i… to goście mogli cieszyć się z wygranej.

Pierwsze spotkanie gdańskiej drużyny w sezonie 2020 dostarczyło ogromnych emocji. Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Unia Tarnów przeprowadziły prawdziwą wymianę ciosów. Sprawa wygranej rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim wyścigu. Ostatecznie Unia Tarnów po znakomitej końcówce wygrała 46:44. Gości do wygranej poprowadził Mateusz Cierniak, który wywalczył 13+1 punktów. W miejscowym zespole najlepiej punktował Krystian Pieszczek.

– Wszystkie bilety na dzisiejsze spotkanie zostały wyprzedane, oznacza to, że inaugurację sezonu 2020 zobaczyło dziś z trybun 2167 kibiców.

Galeria zdjęć z meczu I, Foto: wybrzezegdansk.pl, Tomasz Rosochacki

Galeria zdjęć z meczu II, Foto: wybrzezegdansk.pl, Arkadiusz Buczyński, akbiphotos.pl

Bieg po biegu:

1.(65,66) Nilsson, Mroczka, Kildemand, Jensen 1:5
Moment startowy dla Kima Nilssona, który uciekł do przodu, początkowo za jego plecami jechał Peter Kildemand, ale na drugim okrążeniu pojechał zbyt szeroko i bez większych problemów wyprzedził go Mroczka. Rasmus Jensen nie liczyl się w walce o punkty.

2.(65,78) Cierniak, Rempała, Żupiński, Szczotka 1:5 (2:10)
Błąd na starcie popełnił Żupiński, który zrobił „świecę”. Na prowadzenie po dobrym starcie wyszedł Alan Szczotka, który był naciskany przez bardzo szybkiego Cierniaka. Nasz zawodnik popełnił błąd na wejściu w 2 łuk drugiego okrążenia – pojechał zbyt szeroko i się zakopał. W efekcie spadł na koniec stawki. Mocne otwarcie ze strony gości.

3.(65,37) Pieszczek, Ljung, Gomólski Kaczmarek (w) 4:2 (6:12)
Znakomity start naszej pary na pierwszym łuku motocykla nie opanował Kaczmarek. Zawodnik z Tarnowa wolno zbierał się z toru, przez co sędzia był zmuszony do przerwania. Kaczamrek wstał z toru, ale jest wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tej gonitwy nasi zawodnicy znów popisali się dobrym startem. Niestety Ljung bez większych probemów minął Gomólskiego na przeciwległej prostej. Pieszczek do końca musiał uważać na ataki Szweda.

4.(65,90) Żupiński, Koza, Thorssell, Rempała 4:2 (10:14)
Tym razem Żupiński popisał się znakomitym startem i wygrał z dużą przewagą. Thorssell, słabo wyszedł spod taśmy i przez cztery okrążenia szukał sposobu na minięcie Kozy. Żużlowiec Unii Tarnów nie popełnił błędu i dowiózł dwa punkty do mety. Przerwa na kosmetykę toru.

5.(65,97) Jensen, Koza, Mroczka, Gomólski 3:3 (13:17)
Ciasno na pierwszym łuku, miejsca zabrakło dla Kozy, który zapoznał się z nawiechchnią toru. Powtórka w pełnej obsadzie. Tarnowianin szybko pozbierał się z toru. W powtórce Jensen bardzo dobrze ze startu. Niestety Gomólski od poczatku jechał na końcu stawki i nie miał pomysłu na wyprzedzenie rywali.

6.(66,66) Nilsson, Pieszczek, Kaczmarek, Szczotka 2:4 (15:21)
Dobrze wystartował Pieszczek, ale Nilsson był od niego wyraźnie szybszy. Nasz zawodnik umiejętnie broniłsię przez cztery okrążenia, niestety na ostatnim łuku pojechał zbyt szeroko i Nilsson minał go na kresce.

7.(65,28) Kildemand, Ljung, Cierniak, Thorssell 3:3 (18:24)
Show w wykonaniu Kildemanda. Duńczyk po przegranym starcie najpierw wypchnął pod płot Ljunga a na kolejnym okrążeniu atakiem po szerokiej wyszedł na prowadzenie i wygrał z ogromną przewagą. Niestety kolejny raz plecy rywali oglądał Thorssell. Przerwa na kosmetykę toru.

8.(66,66) Pieszczek, Żupiński, Mroczka, Koza 5:1 (23:25)
Duet wychowanków Zdunek Wybrzeża Gdańsk zapewnia nam pierwszą podwójną wygraną w tym sezonie. Pieszczek prowadził od startu do mety. Żupiński nie chciał być gorszy od Kildemanda i skopiował jego wyczyn z siódmej gonitwy, atakiem po szerokiej mijając parę gości.

9.(65,89) Kildemand, Thorssell, Kaczmarek, Nilsson 5:1 (28:26)
Skandynawski duet niesiony dopingiem publiczności wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. Kildemand i Thorssell wygrali z duzą przewagą prowadząc od początku do końca wyścigu.

10.(65,68) Jensen, Ljung, Gomólski, Rempała 4:2 (32:28)
Kolejny znakomity start naszych zwodników. Niestety na pierwszym łuku błąd popełnił Rempała, który przy okazji zabrał ze soba Ljunga. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Sędzia długo zastanawiał się nad podjęciem decyzji, ostatecznie zdecydował, że powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. W powtórce nasza para jechała na podwójnym prowadzeniu. Ljung był znacznie szybszy od Gomólskiego i bez większych probemów minął go na trasie. Jensen wygrał z ogromną przewagą. Przerwa na równanie toru.

11.(67,11) Żupiński, Kildemand, Koza, Nilsson 5:1 (37:29)
Karol Żupiński jako rezerwa zwykła za Kacpra Gomólskiego. Trener Berliński miał nosa z tą zmianą. Żupiński jest dziś niezwykle szybki i wygrał z ogromną przewagą. Za jego plecami dojechał Kildemand. Przewaga Zdunek Wybrzeża rośnie.

12.(66,71) Cierniak, Ljung, Jensen, Szczotka (w) 1:5 (38:34)
Ljung jako rezerwa taktyczna w miejsce Kaczmarka. Barco ciasno tym razem na wejściu w drugi łuk. Szczotka nie miał jak się złożyć i wpadł w bandę. Na szczęscie szybko pozbierał się z toru. Szczotka wykluczony z powtórki. Odpowieź Unii Tarnów. Atomowy start Cierniaka. Początkowo za jego plecami jechhał Jensen, ale popełnił błąd na trasie i Ljung dołączył do swojego kolegi z pary. Wynik wciąż pozostaje sprawą otwartą.

13.(66,59) Cierniak, Ljung, Thorssel, Pieszczek(w) 1:5 (39:39)
Cierniak jako rezerwa zwykła za Mroczkę.Ogromny pech Krystiana Pieszczka, któremu zgasł motocykl przed startem do wyścigu. Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. Niestety Pieszczek wykluczony z powtórki, ponieważ w chwili rozpoczęcia wyścigu jego motocykl już nie pracował. Ljung i Thorssel z ostrzeżeniami od sędziego. W powtórce równy start całej trójki. Zawodnicy w drugi łuk weszli bardzo blisko siebie, niestety późnie „Jaskółki” zostawiły Thorssella daleko z tyłu. Mamy remis.

14.(67,23)Cierniak, Mroczka, Jensen, Żupiński 1:5 (40:44)
Karol Żupiński zastąpi w ramach rezerwy zwykłej Gomólskiego. W ekipie gości Cierniak zastąpi Kaczmarka. Trzecia pod podwójna wygrana gości, którzy są o krok od wygranej.

15.(66,78) Pieszczek, Ljung, Kildemand, Nilsson 4:2 (44:46)
Pieszczek wygrał start i pomknął po wygraną do mety. Kildemand wyprzedził na trasie Nilssona, ale na minięcie Ljunga zabrakło już czasu. Przegrywamy na inaugurację.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów 44:46

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 44:

9. Peter Kildemand 10+1 (1,3,3,2*,1)
10. Jacob Thorssell 4+1 (1,0,2*,1)
11. Rasmus Jensen 8 (0,3,3,1,1)
12. Kacper Gomólski 2 (1,0,1,-,-)
13. Krystian Pieszczek 11 (3,2,3,w,3)
14. Karol Żupiński 9+1 (1,3,2*,3,0)
15. Alan Szczotka 0 (0,0,w)
16. Robert Chmiel – ns

Unia Tarnów – 46:

1. Kim Nilsson 6 (3,3,0,0,0)
2. Daniel Kaczmarek 2 (w,1,1,-,-)
3. Artur Mroczka 6+3 (2*,1*,1,-,2*)
4. Ernest Koza 5 (2,2,0,1)
5. Peter Ljung 12+2 (2,2,2,2*,2*,2)
6. Dawid Rempała 2+1 (2*,0,0)
7. Mateusz Cierniak 13+1 (3,1*,3,3,3)
8. Michał Gruchalski – ns

Autor: Redakcja

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *