Nasza drużyna pojawiła się już na torze w 2020 roku. Zawodnicy zdążyli pokręcić próbne okrążenia jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wtedy wydawało się, że eWinner 1. Liga wystartuje na początku kwietnia. Wirus dotarł jednak do Polski i wszystko stanęło. Problem na świecie odbił się też na budżetach ośrodków żużlowych (mniejsze wpływy od sponsorów i z biletów). Cięcia kontraktów były niestety nieuniknione. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża w rozmowach pokazali dużą wyrozumiałość. Wszyscy doszli do porozumienia z klubem na temat nowych warunków kontraktowych i podpisali aneksy. 

Zatem możemy poinformować, że drużyna jest gotowa na start rozgrywek. Szkoleniowiec będzie miał ból głowy przy wyborze składu na pierwsze spotkania ligowe. – Od początku pandemii byliśmy w kontakcie z zawodnikami i w żadnym momencie nie mieliśmy obaw, że coś mogłoby potoczyć się niekorzystnie dla drużyny. Rozmowy w sprawie aneksów były szybkie, konkretne i toczyły się w bardzo dobrej atmosferze. Zawodnicy przede wszystkim chcą już znaleźć się na torze i walczyć o punkty. Na tym się skupiamy i wierzymy, że w tym sezonie zespół da nam bardzo dużo radości – powiedział prezes Tadeusz Zdunek.

Pierwszy trening na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zaplanowano na 18 czerwca. Udział wezmą tylko zawodnicy krajowi. Warto zaznaczyć, że w najbliższym czasie do drużyny nie dołączy Aleksandr Kajbuszew– Sasza na razie zostanie w Rosji. Niestety, w tej chwili obowiązywałaby go kwarantanna zarówno po przyjeździe do Polski, jaki i po powrocie do Rosji. Dla tak młodego chłopaka treningi w Rosji są znacznie lepsze niż siedzenie w domu podczas kwarantanny. Jesteśmy w kontakcie z nim, z jego rosyjskim trenerem i w zależności jak ukształtuje się sytuacja dotycząca startu ligi rosyjskiej, będziemy podejmowali decyzje odnośnie jego przyjazdu do Polski – skomentował trener Mirosław Berliński.

eWinner 1. liga ma zostać zainaugurowana 11 lipca. Pozostaje nam poczekać jeszcze te cztery tygodnie, a następnie rozpocznie się walka o ligowe punkty.

 

 

——————————————-

Źródło i foto: wybrzezegdansk.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *