Gdyńscy szkoleniowcy i zawodnicy z czystymi głowami po negatywnych testach na COVID-19, które mają za sobą już w komplecie, (trenerzy Ireneusz Mamrot, Adrian Siemieniec i Maciej Kędziorek po raz drugi zapoznali się z negatywnym wynikiem w weekend) rozpoczną drugi tydzień przygotowań grupowych.

Do Gniewina, gdzie zespół będzie trenować na obiektach Hotelu Mistral Sport, który był centrum pobytowym reprezentacji Hiszpanii w czasie EURO 2012 (która wówczas zdobyła tytuł), wyjechało 27 zawodników. Zabrakło Christiana Maghomy, który rozwiązał właśnie kontrakt z gdyńskim klubem. Angielski obrońca pożegnał się z kibicami Arki Gdynia na swoim oficjalnym profilu na Facebooku:

 

– Witajcie Arkowcy.

Mam wiele dobrych wspomnień z mojego pobytu w klubie. To był świetny czas, Arka była pierwszym klubem, który dał mi prawdziwą szansę w piłce nożnej, gdzie mogłem się uczyć, grać, poznać gorycz porażki i wielką radość po zwycięstwie. W tym klubie przez ostatnie 2 lata przeżywałem wiele wzlotów i upadków. Na początku nie grałem zbyt wiele, ale dzięki niesamowitym kibicom i moim niesamowitym kolegom z drużyny, nigdy się nie poddałem i walczyłem dalej, a ostatecznie pod koniec mojego pobytu grałem całkiem sporo. Myślę, że mamy najlepszych kibiców w całej Polsce. To, jak kibicowaliście nam w Derbach Trójmiasta, jest czymś, czego nigdy nie zapomnę. Niesamowite uczucie, gdy pokonaliśmy Raków w tym sezonie, po podniesieniu się z 0:2, to było coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem i zapamiętam na zawsze.

Kiedy tu przyjechałem, nie wiedziałem czego się spodziewać. Miałem 20 lat i całe życie spędziłem w Londynie… Pozostawienie mojej rodziny było bardzo trudne, ale potem odnalazłem nową rodzinę i to byli moi koledzy z drużyny oraz kibice Arki Gdynia. Uwielbiam moich kolegów z drużyny, bardzo mi pomogli i zapamiętam ich wszystkich na zawsze. Kocham kibiców Arki. Wsparcie, które mi okazali, było czymś, czego nigdy nie zapomnę i bardzo to doceniam. Kiedy tu przybyłem, byłem młodym chłopakiem, ale teraz odchodzę jako mężczyzna. Nie odchodzę dlatego, że nie chciałem zaakceptować obniżki mojej pensji, nie odchodzę też dlatego, że nie lubię Arki Gdynia, ale odchodzę, ponieważ czasami w życiu musisz podjąć decyzję… Oczekuję narodzin syna w przyszłym tygodniu i po rozmowach z klubem wspólnie zdaliśmy sobie sprawę, że będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie dla obu stron. Nie tylko dla mnie osobiście, ale także dla klubu, również od strony finansowej.

Ten klub zawsze będzie miał szczególne miejsce w moim sercu i pokochałem go na zawsze. Przyjemnością dla mnie było grać tutaj i wyjeżdżam stąd z ciężkim sercem. Jednak trzymam kciuki, będę się modlić i nadal wspierać Arkę. Modlę się, abyśmy mogli przetrwać, pozostać w lidze, a także uzyskać wszystko, czego chcemy w tym sezonie. Wszystkiego najlepszego i jeszcze raz bardzo dziękuję.

 

Do zgrupowania natomiast po przejściu testów na COVID-19 dołączy Nabil Aankour.

W tym wyjątkowym okresie gospodarze obiektu z najwyższą starannością zadbają o bezpieczeństwo sanitarne zgodne z obowiązującymi obecnie normami. Drużyna będzie zajmowała wydzielone piętro Hotelu Mistral Sport i będzie ono tylko do jej dyspozycji z osobnym wejściem i dedykowaną windą. Cała przestrzeń hotelowego SPA będzie także na wyłączność drużyny. Prowadzona będzie systematyczna dezynfekcja sprzętu i pomieszczeń.

 

Trener Mamrot zapewnił przed wyjazdem, że dzięki temu zgrupowaniu, będzie miał okazję wreszcie bliżej poznać drużynę. Zapewnił, że obok dwóch jednostek treningowych dziennie, zawodników czeka spora liczba odpraw. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do wznowienia rozgrywek.  

Całość rozmowy ze szkoleniowcem o pierwszym tygodniu pracy i celach na zgrupowanie TUTAJ.  

 

KADRA NA ZGRUPOWANIE W GNIEWINIE W DNIACH 18-22.05.2020 

Sztab szkoleniowy: 

Ireneusz Mamrot – I trener

Adrian Siemieniec – asystent trenera

Maciej Kędziorek – II trener

Jakub Frydrych – asystent trenera

Jarosław Krupski – trener bramkarzy

Łukasz Radzimiński – trener przygotowania motorycznego i diagnostyki

Krystian Czapiewski – fizjoterapeuta

Jordan Kordykiewicz – fizjoterapeuta

Marek Latos – spec. odnowy biologicznej

Paweł Bednarczyk – kierownik drużyny

 

Bramkarze:

1. Pavels Steinbors

30. Kacper Krzepisz

97. Marcin Staniszewski

     Marcin Skowronek

 

Obrońcy:

4. Douglas Bergqvist

6. Frederik Helstrup

17. Adam Marciniak

21. Michael Olczyk

23. Luka Marić

26. Adam Danch

33. Damian Zbozień

46. Jakub Wawszczyk

 

Pomocnicy:

8. Marcus da Silva

9. Davit Skhirtladze

10. Marko Vejinović

14. Michał Nalepa

15. Michał Kopczyński

16. Adam Deja

18. Kamil Antonik

19. Santi Samanes

35. Mateusz Młyński

77. Nemanja Mihajlović

     Dawid Markiewicz

 

Napastnicy:

7. Maciej Jankowski

11. Rafał Siemaszko

29. Oskar Zawada

91. Fabian Serrarens

 

 

—————————————-

Źródło i foto: arka.gdynia.pl

By kkorpas

12 thoughts on “Arka jak… Hiszpania na EURO 2012”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *