Wydawało się, że w meczu w Ostrowie arkowcy się wreszcie przełamią. Gospodarze co prawda rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 5:0, ale Asseco Arka dość szybko złapała swój rytm. Dzięki dobrej grze Phila Greene’a IV i trójkom Josha Bostica to przyjezdni mieli pięć punktów przewagi. Debiuty zanotowali Kyndall Dykes i Mickell Gladness, a po trafieniach tego pierwszego goście uciekali na 12 punktów. Po 10 minutach było 12:21.

Seria 6:0 na początku drugiej kwarty pozwoliła BM Slam Stali na znaczne odrobienie strat. Po akcji Szymona Ryżka ostrowianie zbliżyli się nawet na dwa punkty, ale zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza starał się kontrolować sytuację. M.in. dzięki trójce Bartłomieja Wołoszyna ekipa z Gdyni po pierwszej połowie wygrywała czterema punktami (32:36).

Celny rzut Jaya Threatta pozwolił gospodarzom zbliżyć się na zaledwie na jeden punkt, natomiast do remisu po chwili doprowadził Przemysław Żołnierewicz. BM Slam Stal zanotowała nawet serię 10:0, a dwie trójki kolejnego eksgdynianina, 40-letniego Filipa Dylewicza dawały jej prowadzenie. Później ponownie uaktywnił się Bostic, ale trafienie Ryżka oznaczało remis po 30 minutach (52:52).

Czwarta kwarta bardzo długo była wyrównana – obie ekipy nie potrafiły zbyt daleko odskoczyć rywalowi. Kluczowa była więc sama końcówka spotkania. Niezwykle ważne rzuty trafiał Nikola Jevtović – dzięki niemu ostrowianie uciekli na trzy punkty. Straty zmniejszył jednak Dariusz Wyka, a na dodatek ostatnia akcja należała do Asseco Arki. Gdynianie nie potrafili jednak oddać rzutu i dlatego to ekipa trenera Łukasza Majewskiego wygrała 63:62.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jay Threatt z 16 punktami i 10 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Josh Bostic z 24 punktami i 7 zbiórkami. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: FB BM Slam Stal, Rafał Jakubowicz

 

Energa Basket Liga, 21 kolejka: 

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Asseco Arka Gdynia 63:62 (12:21, 20:15, 20:16, 11:10)

 

BM Slam Stal: Threatt 16 (10 as.), Jackson 9, Dylewicz 9, Dambrauskas 8, Żołnierewicz 7, Ryżek 7, Jevtovic 4, Mokros 3, Garbacz 0.

Trener: Łukasz Majewski

 

Asseco Arka: Bostic 24, Dykes 9, Hammonds 9, Greene 8, Wołoszyn 6, Wyka 4, Szubarga 2, Gladness 0, Hrycaniuk 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Sędziowie: M. Proc, A. Wierzman, Ł. Andrzejewski

 

 

—————————————–

Źródło: plk.pl

By kkorpas

2 thoughts on “Ostrowski patent na Arkę!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *