Polski Cukier zaczął od prowadzenia 7:4 po rzutach wolnych Chrisa Wrighta, ale po chwili rewelacyjną serią 8:0 odpowiedział na to Leyton Hammonds. Straty starał się jeszcze odrabiać Alade Aminu, ale w tym momencie to było za mało na zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza. Po trafieniu Phila Greene’a IV po 10 minutach było 18:12.

Akcje Devonte Upsona w drugiej kwarcie powiększyły przewagę ekipy z Gdyni do 10 punktów. Polski Cukier poprawił defensywę i krok po kroku odrabiał straty. Kolejne rzuty w wykonaniu Aarona Cela i Keitha Hornsby’ego zbliżyły ich na jeden punkt! Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 35:34.

Dwa trafienia z rzędu Wrighta w trzeciej kwarcie oznaczały już remis! To nie był koniec, bo zespół trenera Sebastiana Machowskiego zaczął przejmować inicjatywę – mógł liczyć nie tylko na Wrighta, ale także na Damiana Kuliga. Josh Bostic wziął się za odrabianie strat, ale jego akcje w tym momencie nie wystarczały. Wsad Karola Gruszeckiego ustawił wynik po 30 minutach na 61:53.

Zagranie Kyle’a Weavera w czwartej kwarcie oznaczało już 13 punktów przewagi wicemistrzów Polski. Greene i Bostic dawali jeszcze nadzieję Asseco Arce, a dzięki akcji Adama Hrycaniuka gdynianie tracili już tylko cztery punkty! W końcówce „Pierniki” zachowały zimną krew na linii rzutów wolnych, a kluczową trójkę trafił Weaver. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 80:71.

Najlepszym graczem torunian był Chris Wright z 19 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. Alade Aminu ugrał double-double (14 punktów, 11 zbiórek), Josh Bostic rzucił dla Asseco Arki 22 punkty.

Polski Cukier Toruń – Arka Gdynia 80:71 (12:18, 22:17, 27:18, 19:18)

Polski Cukier: Wright 19, Aminu 14 (11 zb.), Weaver 14, Kulig 14, Perka 6, Hornsby 4, Gruszecki 4, Cel 3, Diduszko 2, Schenk 0, Ratajczak 0.

Trener: Sebastian Machowski

Arka: Bostic 2, Greene 0, Hammonds 10, Szubarga 6, Upson 4, Hrycaniuk 4, Malczyk 3, Wołoszyn 2, Kamiński 0, Kaszowski 0, Wyka 0, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Sędziowie: P. Pastusiak, M. Maliszewski, M. Sosin.