Podopieczni trenera Slobodana Kovaca w sobotę chcieli udowodnić, że to był wypadek przy pracy. Obie drużyny mierzyły się w tym sezonie dwukrotnie – w PLUS Lidze i ćwierćfinale Pucharu Polski. Do tej pory dwa razy wygrali w goście – w Gdańsku górą 3:1 w meczu ligowym był Jastrzębski Węgiel, a ww wspomnianym meczu pucharowym w Jastrzębiu-Zdroju 3:2 wygrał Trefl Gdańsk.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, drużyny często zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce partii świetnie zaczął spisywać się przeżywający na początku problemy atakujący gdańskiej drużyny Bartosz Filipiak, który w decydujących piłkach był bezbłędny i zapewniał swojej drużynie prowadzenie. Świetnie też zagrywał Paweł Halaba, który mocno dał się we znaki gospodarzom. Graczom Kovaca mógł się wtedy przypomnieć tie-break starcia pucharowego, bo również wtedy ci dwaj gracze odgrywali kluczowe role.

W drugiej partii jastrzębianie nie pozwolili rywalom na doprowadzenie do wyrównanej końcówki. Od początku uzyskali kilkupunktową przewagę i nie dali Treflowi szans na odrobienie strat. Wprawdzie raz gdańszczanie w środkowej fazie seta zbliżyli się na jeden punkt, ale prowadzeni przez Lukasa Kampę gospodarze po chwili znów odskoczyli. Po asie serwisowym Tomasza Fornala było już 21:17, a gdy chwilę później w ataku pomylił się Filipiak stało się jasne, że po dwóch setach będzie remis 1:1.

Gdy w trzecim secie jastrzębianie prowadzili 17:14 wydawało się, że ta partia będzie miała podobny przebieg do poprzedniej. Trefl jednak w jednym ustawieniu odrobił straty i zaczął walczyć o zwycięstwo. Jurij Gladyr zaserwował asa i było 19:17 dla gospodarzy, ale emocje wcale się nie skończyły, bo chwilę później Pablo Crer zatrzymał na siatce Grahama Vigrassa i znów był remis. A trzeba dodać, że gdańszczanie grali już wtedy bez jednego ze swoich liderów – Halaby, którego trener Michał Winiarski zastąpił Mateuszem Janikowskim.

W samej końcówce było bardzo nerwowo, sędziowie długo analizowali jedną z akcji, gdy na siatce starli się Janikowski z Dawidem Konarskim. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie i objęli prowadzenie 2:1.

To był przełomowy moment tego spotkania, bo Trefl w czwartej, jak się okazało później ostatniej odsłonie, nie był już w stanie na poważnie zagrozić rozpędzonym gospodarzom. Konarski i spółka bardzo szybko uzyskali wysoką przewagę i kontrolowali przebieg tej partii. Wprawdzie Trefl, za sprawą zagrywek Rubena Schotta, próbował się odgryzać, ale przewaga graczy Kovaca była zbyt duża. Jastrzębianie i tak mieli okazję wygrać wyżej, ale zmarnowali trzy piłki meczowe.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, Magdalena Kowalik, Arkadiusz Kogut

 

Jastrzębski Węgiel Jastrzębie Zdrój – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Lyneel 5, Vigrass 12, Konarski 19, Fornal 19, Gladyr 15, Kampa 0, Popiwczak (L), Bucki 0, Fromm 1.

Trener: Slobodan Kovac

 

Trefl: Grzyb 4, Janusz 1, Schott 11, Crer 13, Filipiak 17, Halaba 8, Olenderek (L), Majcherski (L), Kozub, Sasak 2, Janikowski 5, Mordyl 1.

Trener: Michał Winiarski

 

Sędziowie: Z. Wolski, A. Michlic

 

MVP meczu: Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel)

 

Widzów: 2310

 

 

————————————————

Źródło i foto: plusliga.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *