Grand Prix Gdyni – Bieg Urodzinowy

To już ostatnie dni rejestracji na Bieg Urodzinowy, otwierający tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni. Zapisy będą otwarte do 9 lutego, a na liście startowej znajduje się już ponad 2000 zawodników.

Dla początkujących biegaczy i fanów nordic walking w programie znalazł się bieg na dystansie 5 km. Impreza już w niedzielę, 16 lutego.

Biegi z cyklu Grand Prix Gdyni od lat rozgrywane były na dystansie 10 km. W tym sezonie, do programu dodano dystans o połowę krótszy, na którym wystartują biegacze oraz miłośnicy nordic walking. 

– Chcemy, aby Grand Prix Gdyni miało możliwie otwartą formułę i stało się przyjaznym miejscem dla tych, którzy stawiają dopiero pierwsze biegowe kroki – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu imprezy. – Wiemy, że jest spore grono początkujących lub po prostu okazjonalnych biegaczy, którzy nie czują się na siłach, aby przebiec 10 km. To właśnie dla nich dodaliśmy bieg na dystansie 5 km. Zachęcamy, aby spróbować swoich sił, poczuć atmosferę Grand Prix Gdyni i z dumą zawiesić na szyi medal finishera. Często to właśnie ten pierwszy, najtrudniejszy krok na drodze do wieloletniej przygody z bieganiem – przekonuje. 

Bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km wystartuje ze Skweru Kościuszki w niedzielę, 16 lutego o godz. 9:00 rano. Godzinę później na trasę o długości 10 km ruszą uczestnicy biegu głównego. Obie trasy będą posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Na liście startowej znajduje się już ponad 2000 osób i liczba ta w szybkim tempie powiększa się z dnia na dzień. Zapisać można się zarówno na sam Bieg Urodzinowy, jak i na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni. Dla tych, którzy wykupią karnet, czeka nagroda – dodatkowy, piąty medal, który pozwoli połączyć medale z czterech biegów w jedną całość. 

Bieg Urodzinowy upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich, które miało miejsce 10 lutego 1926 roku. Poza biegiem głównym na 10 km oraz biegiem i marszem nordic walking na dystansie 5 km, w programie znajduje się też Dziecięcy Bieg Urodzinowy, w którym dzieci i młodzież (3-16 lat) pobiegną na trasach o długości od 250 do 2000 metrów.

 Zapisy na wszystkie dystanse prowadzone są w portalu SlotMarket.pl:

– rejestracja na cały cykl Grand Prix Gdyni;

– rejestracja na Bieg Urodzinowy (w tym: nordic walking);

– rejestracja na Dziecięcy Bieg Urodzinowy.

 

Grand Prix Gdyni 2020 składać się będzie z czterech dobrze już znanych biegów:

  1. Bieg Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.;

  2. Bieg Europejski – 10 maja 2020 r.;

  3. Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.;

  4. Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gpxgdynia.pl.

 

Zapraszamy!!!

By kkorpas

One thought on “Początkujący biegacze i fani nordic walking na start!”
  1. Island Post is the website for a chain of six weekly newspapers that serve the North Shore of Nassau County, Long Island published by Alb Media. The newspapers are comprised of the Great Neck News, Manhasset Times, Roslyn Times, Port Washington Times, New Hyde Park Herald Courier and the Williston Times. Their coverage includes village governments, the towns of Hempstead and North Hempstead, schools, business, entertainment and lifestyle. https://islandpost.us/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *