Z ogromną ulgą zatem przyjęliśmy komunikat klubu, w którym ten poinformował, że klub znów ma prezesa.

W dniu 17 stycznia 2020 roku Rada Nadzorcza SSA Arka Gdynia powołała na funkcję Prezesa Zarządu Pana Radomira Sobczaka

 

Radomir Sobczak ma 55. lat. Ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Ekonomika Produkcji ze specjalizacją – Finanse.

W zakresie swojej specjalizacji skoncentrował  się na analizie ryzyka finansowego, tworzył od podstaw działy sprzedaży i marketingu współpracował z największymi międzynarodowymi firmami obecnymi na polskim rynku, przeprowadzał w firmach restrukturyzację organizacyjną i zarządczą, a także prowadził nadzór nad polityką finansową. Usprawniał procesy wewnętrzne w firmach oraz komunikację zewnętrzną.

W Ministerstwie Skarbu złożył egzamin na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Jego hobby to m.in sporty zespołowe: piłka nożna i koszykówka.

Swój kontrakt z Arka przedłużył do 30 czerwca 2022 roku Pavels Steinbors. To wiadomość, której najbardziej oczekiwali kibice gdyńskiej drużyny. Pavels to już prawdziwa legenda Arki wybrana przez kibiców do 11-stki 90-lecia.  

 

Jest aktualnym reprezentantem Łotwy. W Arce gra od jesieni 2016 roku. Debiutował w meczu pucharowym z Romintą Gołdap (Arka wygrała 4:1). Wielokrotnie był wybierany zawodnikiem rundy przez kibiców Arki oraz przez ekspertów zajmujących się Ekstraklasą. 

Z Arką zdobył Puchar Polski w 2017 roku oraz Superpuchar w 2017 i 2018. Jest finalistą Pucharu Polski w 2018 roku. Do tej pory zagrał w Arce w 116 meczach, z tego 101 z rzędu w lidze!

Arka pozyskała także piłkarza holenderskiego SC Heerenven Nemanję Mihajlovicia. Urodzony 19 stycznia 1996 w Belgradzie serbski skrzydłowy karierę piłkarską rozpoczął w FK Rad. Pod koniec 2015 roku Mihajlović podpisał trzyletni kontrakt z FK Partizan Belgrad. W serbskiej Super Lidze zagrał w 91 meczach i zdobył 13 bramek. 

W 2017 roku  przeszedł do holenderskiego Heerenveen. W ub. sezonie rozegrał 15 spotkań, w których zdobył 1 bramkę i zaliczył 4 asysty. 

Ma za sobą występy w reprezentacjach U16, 17, 19 i U21 Serbii. Piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Klub opuścili natomiast Maksymiian Banaszewski, Azer Busuladzic oraz Samuel Araujo.

W sobotę rano, 18 stycznia Arka wylatuje na zgrupowanie w Turcji, gdzie rozegra cztery mecze sparingowe, m.in. z Crveną Zvezdą Belgrad. Na pokładzie samolotu znajdzie się 28 piłkarzy oraz sztab szkoleniowy.

 

 

—————————————

Źródło i foto: arka.gdynia.pl

By kkorpas

4 thoughts on “Pavels Steinbors w Gdyni do 2022 roku!!! Arka z nowym prezesem!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *