Tylko do połowy pierwszej kwarty gdynianki były równorzędnym rywalem dla tureckiej potęgi. Do stanu 9:7 nawet za każdym razem wychodziły na prowadzenie. Niestety na 9 licznik się zaciął. Rywalki wykonały serię 15:0, którą zakończyły dopiero w kolejnej odsłonie. Potem już tylko kontrolowały przebieg meczu i systematycznie punktowały chaotycznie grającą Arkę. Gdynianki popełniały mnóstwo strat, łącznie 25 w całym meczu i nie zawsze wynikały one z nacisków rywalek, często były to niecelne podania, co martw w obliczu nadchodzącego turnieju o Puchar Polski.

Statystyki po meczu są miażdżące dla gospodyń, punkty po stratach 7:31, punkty drugiej szansy 5:15, punkty z szybkiego ataku 2:11, punkty „z ławki” 17:37. Lepsze były tylko w rzutach zza łuku, dzięki którym zdobyły ponad połowę punktów.

Chociaż wszystkie zawodniczki obecne w tym dniu na parkiecie trafiły do kosza (po jednej i po drugiej stronie) to żadnej koszykarce Arki nie udało się osiągnąć dwucyfrowego wyniku. Najbliższa tego była Angelika Slamova, której rzut za trzy w ostatnich sekundach meczu minimalnie chybił celu. Najlepiej punktowała Mariya Papova – 9 punktów oraz Bec Allen i wspomniana Slamova – po 8. W zespole tureckim Alina Iagupova zdobyła 17 oczek, Tugce Canitez – 11, a Kiah Stokes zakończyła spotkanie z double double na koncie: 10 punktów i 11 zbiórek.

Pomimo porażki Arka nie straciła jeszcze szans na awans, ale musi wygrywać, tym bardziej, że rywalkami będą już wyłącznie konkurentki do awansu.

Najbliższy weekend gdynianki spędzą w Lublinie, gdzie zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski. Starty rozpoczną od półfinałów, gdzie spotkają się ze zwycięzcą meczu gospodyń z Lublina z gorzowiankami.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Ziemowit BUJKO

{gallery}articles/2020/0115{/gallery}

 

Euroliga Kobiet, grupa B, 10 kolejka: 

Arka Gdynia – Fenerbahce Stambuł 52:80 (9:18, 10:23, 13:19, 20:20)

 

Arka: Papowa 9, Slamova 8, Allen 8, Kastanek 7, Balintova 7, Guelich 4, Podgórna 3, Misiek 3, Rembiszewska 2, Greinacher 1.

Trener: Victor Lapena

 

Fenerbahce: Iagupova 17, Canitez 11, Stokes 10 (11 zb.), Zandalasini 9, Williams 9, Cora 7, Uzun 7, Cakir 4, Nicholls 4, Topuz 2.

Trener: Gundars Vetra

 

Sędziowie: Gintaras Vitkauskas (LTU), Jelena Tomic (CRO), Maka Kupatadze (GEO)

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

One thought on “Turecka nawała zmiotła Arkę!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *