XXI Międzynarodowy Zimowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży ARKA GDYNIA CUP’ 2020

Turniej odbywa się pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz piłkarskiej legendy klubu „ARKA” Gdynia – Janusza Kupcewicza. 

Futbol nie jest głównym celem naszego projektu – jest tylko środkiem w realizacji tworzenia atmosfery wzajemnego poszanowania wartości. Miłość do piłki nożnej daje nam znakomitą możliwość wzajemnego spotkania się w danym miejscu i czasie, by poznawać siebie wzajemnie oraz… poznawać Gdynię i jej morskie walory także w okresie zimowym. Projekt ARKA GDYNIA CUP to także świetna możliwość by budować prawidłowe postawy, bez względu na przynależność klubową, wyznawane wartości, upodobania kulinarne, sportowe sympatie, kolor skóry czy stosowane na co dzień w swoim rodzinnym środowisku obyczaje.

Turniej piłkarski to dla nas więcej niż gra, to wychowanie poprzez sport. Elementy edukacji marynistycznej oraz ogólnie pojmowanej jako społeczna, są dla nas – organizatorów – priorytetem! Same zawody rozgrywane są każdorazowo na profesjonalnych boiskach, zarówno zimą, jak i latem a oferta integracyjna i edukacyjna, czynią imprezę bardzo atrakcyjną i realnie przydatną w rozwoju cech społecznych młodych uczestników z różnych części Polski czy Europy.

W roku 2020 uczestnicy zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP, oprócz turnieju piłkarskiego będą ponadto uczestnikami warsztatów edukacyjnych, podnoszących ich indywidualne kompetencje. 

W turnieju corocznie biorą udział najlepsze polskie kluby piłkarskie, oraz zaproszone zespoły zagraniczne, tak sławne jak choćby FC BATE Borisov, BORUSSIA Dortmund, Hamburg czy VFL Bochum, które uczestniczyły w poprzednich latach a także wszystkie zaproszone drużyny z małych i nieznanych miejscowości, które są dla nas bardzo ważnym elementem w procesie integracji i społecznej edukacji.

W zimowych edycjach zawodów ARKA GDYNIA CUP, które od 2010 roku odbywają się już w nowoczesnej hali GDYNIA ARENA, w meczach o tytuł „MISTRZ’a AGC” grały tak utytułowane kluby jak BAYER 04 Leverkusen, BORUSSIA Dortmund, EVERTON FC, LECH Poznań, czy ZAGŁĘBIE Lubin,  natomiast w letnich edycjach AGC, w spotkaniach finałowych rozgrywanych na głównej płycie Stadionu Miejskiego oraz Narodowego Stadionu Rugby zagrały m.in. GÓRNIK Zabrze, IFK Stockholm, LEGIA Warszawa, ŚLĄSK Wrocław czy gospodarze – ARKA Gdynia.

W dotychczasowej, już ponad 20-letniej historii Projektu, wystąpiło w nim ponad 15 000 zawodników ze 219 klubów, z 12 krajów Świata!

 

Wstęp wolny

Zapraszamy!!!

By kkorpas

557 thoughts on “Zimowy ARKA GDYNIA CUP po raz XXI!!!”
  1. pharmacy com canada [url=http://canadiandrugs.store/#]trust canadian pharmacy[/url] canadian online pharmacy reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *